Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen középkori filmek...

Milyen középkori filmek könyvek vannak amik megfelelőek lennének egy irodalom beadandóba?

Figyelt kérdés
Irodalom órára kell beadandót csinálnunk amibe leírunk egy középkori témájú film és egy könyv ajánlóját. Én nem igazán szoktam filmet nézni ezért ahhoz semmi ötletem sincs, hogy mit írjak. Olvasni szoktam ezért a könyvajánlóhoz van pár elképzelésem, hogy miről írhatnék de ahhoz is jól jönne egy kis segítség. A lényege az, hogy középkori témájú legyen. Nem igazán pontosította a tanár ennek a jelentését, vagyis, hogy pontosan mit gondol ezért vagyok kissé elveszve.

máj. 13. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyalog-galopp

Lovagregény

Legyetek jók ha tudtok

máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tanár könyvajánlót, vagy filmajánlót kér. A téma a középkor.


Neked kell megfogalmaznid a könyvajánló műfaj szabályai szerint:


figyelmet felkeltő, vágyat ébreszt, hogy elolvassa ;

azt az olvasó közönséget kell megszólítsa, aki számára íródott;

Jelen esetben fontos, hogy történelmi regény, tudományos ismeretterjesztő könyv; tankönyv kiegészítő; középkori öltözködés, stb.

Ezerféle lehet.


Aszerint írod le, tömören, 5-10 mondatban, hogy mi a konkrét témája, mi a haszna, kiknek ajánlod elsősorban.


Tehát megnevezed a korszakot, a műfaját, hogy szórakoztat, vagy tudományos igénnyel vegye -e a kezébe.


Nem szabad túl sokat elárulni a tartalomról, csak annyit és úgy, hogy felkeltse a figyelmét.

máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem olvastad, nem tudod ajánlani.
máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!