Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megszüntetni a...

Hogyan tudom megszüntetni a tb-mentességem?

Figyelt kérdés
Tavaly megigényeltem a TB-mentességet, és egy évre meg is kaptam. Most azonban lesz bejelentett munkahelyem. Hogyan tudom megszüntetni a TB-mentességet?

máj. 15. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Navhoz menj be. Amúgy a munkahelyeden az ügyintézőt kérdezd.
máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha bejelentenek automatikusan megszünik,be sem kell menni.
máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Automatikus
máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Totál automatikus.
máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell intézned, 2020. július 01-je óta minden automatikusan megy. Kapsz majd a NAV-tól írásban értesítést, hogy a munkaviszony kezdetének napjától megszűnt a járulék-fizetési kötelezettséged. Ennyi...
máj. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem a NAV-os egészégügyi szolgáltatási járulék-fizetésre gondol, hanem a Kormányablakba beadott szociális kérelme alapjáni ingyenes tb-jogosultságra, jövedelem nélküli, és vagyoni helyzete alapján :)

Ha megvan a munkaszerzdődésed, be szkenneled, és ügyfélkapun E-papíron illetékes Járási Hivatalnak elektrnonikusan AVDH-hitelesítve elküldöd egy rövid levél kíséretébe hogy munkaviszonyt létesítettél ettől a naptól, így a továbbiakban az egészségügyi szolgáltatásra jogosultságod nem él, zárják le, ennyi :)

máj. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, mi is arra gondoltunk, hiszen az jelenti azt, hogy szociális rászorultság miatt nem kell fizetnie a "NAV-os eü. szolgáltatási járulékot".


Nem kell semmit tennie. Amint munkaviszonyt létesít, a rászorultság miatti mentesség "érvényét veszti" és a biztosítási jogviszony miatt nem íródi elő neki a szóban forgó járulék.

Írásban fogja értesíteni őt a NAV a járulék-fizetési kötelezettség megszűnéséről tekintettel arra, hogy munkaviszonyt létesített X. Y. naptól.

Hiszen a fizetési kötelezettsége addig fennállt, csak rászorultság miatt átvállalta helyette a kormány.

máj. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!