Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Igaz hogy a nyugat európában...

Attilav kérdése:

Igaz hogy a nyugat európában dolgozó kelet európaiakat a nyugatiak lenézik ?

Figyelt kérdés

Több helyről is hallottam már ezt, és állítólag teljesen mindegy milyen beosztásban dolgozik a kelet európai, titokban lenézik a munkatársak szomszédok.

Nógrádi György is említette a magyarok beilleszkedési problémáit nyugaton,(jár nyugat európába is előadásokat tartani és mesélnek neki a kinti magyarok), elmesélt egy történetet hogy egy dániában dolgozó magyar srác nem tudott egy dán lányt felszedni mert a lány az etnikuma miatt lenézte. Nektek kinn élőknek mi a tapasztalatotok a nyugat európaiakkal, tényleg annyira távolságtartóak, lenézőek ?



máj. 21. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

EZT azok állítják, akik egyrészt értelmes képzés nélkül mennek oda, másrészt a helyi nyelvet nem vagy algi beszélik, emellett nem próbálnak beilleszkedni az ottani szokásokba.

Én jó ideje élek NyugatEurópában, komoly diplomám van, a nyelvet kifejezetten jól beszélem, és nem "magyarosan" élek, hanem tényleg velük, soha senki még nem akadt fenn azon, hogy nem odavalósi vagyok.

Itt ismertem meg a páromat, öt sem akadályozta a magyar származásom, csak érdekesebbnek tüntem számára.


Ez tipikusan a "magyarázom a bizonyítványomat" téma, akik képtelenek beilleszkedni, azok hibáztatják az ottaniakat.


Egy kérdés: te mennyire lennél távolságtartó, lenézö egy olyan emberrel, aki csak nyög magyarul, de egyetlen értelmes mondatot sem képes összehozni, nem hajlandó úgy viselkedni, ahogy MO-on megszokott és emellett semmiféle normális munkára sem képes? Nem hiszem, hogy ilyet választanál barátodnak vagy párodnak.

máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SZTANN ***** válasza:
Az mindig TŐLED FÜGG. Ha elismerésre méltó a munkád, a viselkedésed, ha szerény, de önérzetes vagy, tisztességes, magabiztos, akkor nem fog senki lenézni. De aki lezserkedik, nagypofájúskodik, közben nem beszéli a nyelvet, nem elég jó a munkában - azt nem csak lenézik, de simán kiközösítik. És ez nem csak külföldön van így... Szerénység és türelem!
máj. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!