Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a legjobb BMW?

Szerintetek melyik a legjobb BMW?

Figyelt kérdés
Mindenféleképpen BMW-t szeretnék venni csak nem tudom milyet.Régebb nagyon szerettem volna egy E60ast de jobban utána néztem és inkább rossz a vélemény róla mint a jó.Szerintetek melyik a legjobb?(Inkább ilyen régebbi fajtát szeretnék pl:mint az e46 stb...) És mondjatok véleményt is róla,előre is köszönöm!:)
máj. 22. 08:33
 1/10 A kérdező kommentje:
És persze legjobban annak örülnek amelyiket nem kell annyit szervizelni és annyit költeni rá
máj. 22. 08:37
 2/10 anonim ***** válasza:
e36 328i szerintem
máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj ezek már 20 év köeüli autók, a korból adódóan is sok alkatrész elfarad/tőnkremegy. És a bmw hez 2x annyi egy fék szett mint mondjuk egy opelhez. Ha nincs pénzed fentartani inkább ne vegyél bmw-t. Ezért nem vettem én sem azt hiába tetszenek.


Másrészt meg nagyin nehéz belőle jó állpotút venni, mivek zömében megveszik lelakják őket és tovább adják. Másfél millió felett van az amit megéri megvenni és kevesebbet kell költeni rá, monsjuk egy e46 330i vagy 330d amit én vennék.

Jó motorok, de zöme szét van hajtva és el van hanyagolva sajnos mert kell a bmw de költeni ne kelljen rá mert kilóg a seggüg a gatyából.

máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
i7-es elektormos
máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legjobb az amelyik még új és garanciális. Mennyi pénzért szeretnél autót venni, és mennyire fontos neked a fenntartási költség? Hátraesel egy random 1-2 milliós szervizszámlától soron kívül, vagy nem?


Abszolút tőled, a pénztárcádtól és az igényeidtől függ, hogy neked mi a legjobb BMW.


Ha te a lehető legolcsóbban szeretnél egy BMW gyártmányú gépjárművet ami megbízhatóan elvisz A-ból B-be és nem horror a fenntartása, akkor BMW E36 kompakt vagy BMW E46 kompakt például már 1 millió körül kapható szép állapotban jó gazdától, a négyhengeresek legalábbis. Kicsit többért "rendes" E36 (szedán, kombi) is kapható, néha felbukkannak ilyen mama-papa hagyaték autók, amik nem voltak rugdosva, garázsban voltak és korrekt gyárias állapotban vannak. Ezekre érdemes lehet lecsapni, mert értékük csökkenni nem fog ha nem rohasztod szét, és alapvetően egy jól tartott E36 akármit is mondanak az okosok, tartós szerkezet és nem jellemző hogy otthagyna bárhol.


Aztán ott az E46, ami minimálisan drágább tud lenni műszakilag mint egy E36, viszont kényelmesebb, modernebb érzetű autó lényegesen tartósabb beltérrel, és továbbra is még az oldschool BMW motorokat használja, itt még az M-es motorkódok voltak. Kupét, kabriót már hobbiautós pénzért kapsz ezekből ami tényleg egyben van és nincs szétrugdosva.


Aztán ott az E39, ami nekem a kedvenc régi BMW-m, ha már ez volt a kérdés. A dízelek ebből tartósak, a sorhatos benzinesek szintén, a V8 azért már úri muri, de kárpótol érte azzal amilyen - mindennapos használatra olyat azért nem vennék. Én ezt szoktam mondani, ha valaki egy kényelmes, hétköznapokban is kompromisszummentesen használható, de ízig-vérig BMW BMW-t szeretne. Az E60-nál tartósabb technika, a beltér úgyszintén tovább marad egyben, a dizájn mindig személyes kérdés, de szerintem az egyik legelegánsabb BMW szedán amit valaha gyártottak. Nem véletlenül kerülnek ennyi idősen is 3-4 millióba a tényleg jól felszerelt, tényleg pöpec darabok, és soha nem is voltak olcsóbbak, nem is lesznek.


Aztán persze lehet venni E60-at, E90-et és társaikat már a modernebb korszakból, de ezek kevésbé tartósra sikeredtek. Alapvetően ha karban vannak tartva akkor ezek sem rossz autók, ezek sem fognak csak úgy otthagyni az út szélén ha vigyázol rájuk, de itt 1-1 alkatrész cseréje már húzósabb, maga a motor N-es kódoktól kevésbé tartós / törődésre igényesebb. Személyes vélemény (vezettem már mindet amit itt soroltam, birtokoltam is E90-en kívül mindet), szerintem az E46-E39-E38 trióig volt meg az oldschool BMW-s élmény, és az a masszív érzet ezekben az autókban, amit sok BMW-s szeret.


Próbáld ki őket, beszélj csoportokban tulajokkal vagy specializálódott szerelőkkel, aztán válassz egyet, csak készülj fel arra, hogy tök mindegy melyiket veszed - fog kivenni pénzt a pénztárcádból. Kalkuláld ki, hogy mennyit szeretnél te autóra költeni egy hónapban - fél évben - egy évben, aztán ezek alapján válassz, mert 3-4 millióért lehet olyan pénztemető BMW-t is vásárolni ami egy hónap alatt megeszi még egyszer a vételárát (pro tip: ne vegyél cigánytól 7-es BMW-t), meg olyat is, ami egyben van, vigyáztak rá, és csak folytatnod kell a vigyázást rá.

máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Négyes nagyon szépen köszönöm,sokat segítettél és legalább értelmesen is írtad le.Mégegyszer köszi!!
máj. 22. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
R1250RT
máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Isetta, ez nem is kerdeses... :)

kicsi, vagäny, könnyü leparkolni, nem jön minden sarkon szembe. :)

máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Városi közlekedésre, ha tudod otthon tölteni, bmw i3.


Ha a keret engedi és szeretsz sportosan autózni, megbízható motorral, akkor b58. Én 4-es coupet vennek, 3.0turbo, f kasztni.


Ha nincs erre keret, akkor e46 323/325/328/330i/ci.


Ha dízelben gondolkozol, akkor 3.0, szinte mindegy melyik.


Ha semmi sem számít, akkor m8, vagy x6m, persze competition.

máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
AZ új az jó 5 évig aztán semmi.
máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!