Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri-e bosszút állnom?

Megéri-e bosszút állnom?

Figyelt kérdés

1 és fél éve ismertem a legjobb barátnöm, ö 15 éves, én 16. Elötte nem volt senkim akiben megbízhattam volna, egyedül voltam. Igaz, hogy messze lakott, de minden nap rengeteget beszéltünk neten keresztül (MSN) és telefonon. Mindent megbeszéltünk, nem volt titkunk egymás elött (vagyis én azt hittem).

Tényleg minden a legjobban ment, nagyon jóban voltunk, én mindig örültem, hogy van kinek elmesélnem, hogy mi történt velem aznap, valakivel megoszthatom a gondolataim.

Ez az 1 és fél év alatt találkoztunk is párszor egész hetekre, vagy hozzá mentem, vagy ö jött ide.

Én elmondtam neki öszintén, hogy életem legjobb napjai voltak mikor vele voltam, mert mielött megismertem tényleg semmi örömöm nem volt az életben. Söt sokszor mondtam neki, hogy mennyire fontos nekem, ö azt mondtam, hogy ö ugyanígy gondolja.

Úgy 4 hónapja elkezdtünk vitázni idönként. Elöször semmi komoly nem volt, csak apró dolgok és hamar megbékéltünk.

Aztán egyre komolyabb viták kerekedtek értelmetlen dolgokból. Ö ekkor már sose akarta meghallgatni ha valami bajom van, azt mondta, hogy csak akkor szóljak hozzá ha jókedvem van.

Ezeken a vitákon is túlléptünk, viszont csak azért mert én kezdeményeztem mindig a békülést, ö nem volt képes rá, mert képtelen beismerni ha hibázott és bocsánatot kérni se tud (ilyen a természete).

Másokkal akiket nem kedvelt mindig nagyon bunkó volt, de ez nem zavart, mert velem sose volt ilyen.

Viszont mikor a viták kezdödtek már kezdett velem is ilyen lenni.

Aztán úgy 3 hónapja ok nélkül megbántott újra úgy, hogy fel se tünt neki. Ez a megbántás az volt, hogy olyan dolgokat kibeszélt valakivel a hátam mögött rólam, amiket neki mondtam csak el mert megbíztam benne. Ekkor pár napig nem beszéltünk, aztán rámírt mintha semmi se történt volna. Én megmondtam, hogy haragszok rá épp, ö pedig erre annyit reagált, hogy idióta vagyok.

Ezek után nem is beszéltem vele, mert teljesen eltünt. Késöbb kellett mástól megtudnom, hogy ö már nem szándékozik barátkozni velem. Számomra érthetetlen volt az egész. Elöször nagyon szomorú voltam, sírtam minden nap és depressziós lettem, késöbb ezt felváltotta a düh és harag, ami azóta is megvan bennem. Így 3 hónap után se tudtam még elfelejteni és nap mint nap zavar ez a dolog.

Azt még érdemes tudni, hogy azóta is rengetegszer rámírt chat.hu-n álneveken mintha valaki más lenne, persze én felismertem egyböl a stílusát. Nem tudom ez mit jelent, de ha érdekli, hogy mivan velem akkor talán öszintén bocsánatot kérhetne (nem mintha már ezek után megbocsátanék neki, képest lennék rá de tudom, hogy nem lenne helyes).

Most viszont elkezdtem gondolkodni rajta, hogy bosszút kéne talán állnom rajta, mert engem lelkileg szörnyen megviselt ez az egész és ö lehet, hogy lelkiismeretfúrdallás nélkül megtenné velem, söt lehet, hogy azóta minden kis titkom kibeszélte idegeneknek...


Az ötletem az, mivel messze lakik tölem, hogy kihívom hozzájuk a rendörséget. Erre azért lenne okom, mert 15 éves és tavaly iskolaév végén kicsapták az iskolájából és azóta se jár semmilyen iskolába (ebben a félévben se), ami törvénybe ütközik ha jól tudom.


Arra lennék kíváncsi, hogy ezek után szerintetek érdemes lenne-e bosszút állnom rajta? Nem szokásom a bosszúállás, csak azért lennék képes megtenni, mert szerintem ö nyugodtan megtenné velem.


16/L


2010. nov. 17. 13:29
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Azt lefelejtettem, hogy úgyszint mástól kellet megtudnom 1-2 hónapja, hogy míg barátok voltunk rengeteg dologban hazudott nekem és hülyének nézett...


Plusz tudom minden netes jelszavát és átnéztem az oldalakat ahol fentvan és elég sok olyan dologra bukkantam, amiböl kiderült, hogy egy álszent szemét volt velem.

2010. nov. 17. 13:31
 2/32 anonim válasza:
100%
Sztem ne foglalkozz vele! A suli kerülés tényleg gáz, szülei nem foglalkoznak vele mit csinál?
2010. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Szeretném ha kis fájdalmat érezne ö is, ha már velem ilyet tett.


Szülei elváltak, az anyjával él és az ö munkahelyén dolgozik valami telefonos átirányítóként vagy mi... 15 évesen..

2010. nov. 17. 13:45
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem se foglalkozz vele. A rendőrség kihívása nem játék! A segélyvonalak felhívásakor rögzítik a beszélgetést, és a számod is látható mindegy hogy van állítva a telefonod. Ha fülkéből beszélsz, azt meg általában térfigyelő kamera figyeli. Az hogy nem jár suliba, azt az ottani jegyzőnek add a tudomására. 16 éves vagy, rengeteg barátod lesz még hidd el.
2010. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
Nem. Abból csak csúnya veszekedések lennének. Legjobban tennéd, ha rá se bagóznál. Felejtsd el azt is, hogy ismered.
2010. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne állj bosszút. Nem éri meg. Ne akard, hogy fájdalmat érezzen, hidd el, Ő is most rengeteget szenvedhet. Azért bunkó mindenkivel, meg azért szemétkedik veled a hátad mögött. Biztosan, hogy szüksége van egy kis segítségre, csak nem kap otthon vagy tudom is én. A legjobb amit tehetsz, hogy minden kapcsolatot megszüntetsz vele, és figyelmen kívül hagyod. Ha meg békülő szándékkal közelít, akkor tanácsolj neki egy gyermek pszihiátriát a közelében.


17/L

2010. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne foglalkozz vele, ez a bosszúállás nagyon gyerekes. Inkább felejtsd el őt. Találsz sokkal jobb barátokat is.


Ismerős a helyzeted is. Csak annyi, hogy én 21 éves vagyok, 3 éve megtalált a neten egy nálam 4 évvel fiatalabb lány (akkor voltam 17, ő 13), most már azt mondom, szerencsére jó messze lakunk egymástól. Ugyanazt a sorozatot szerette, mint én, és egy rajongói fórumról felvett MSN címre.

MSN-en szoktunk beszélgetni, tök normális volt, aztán tavalyelőtt bekattant. Féltékeny volt a barátaimra és a pasimra, konkrétan öngyilkossággal fenyegetőzött akkor, amikor mondtam h másnap elmegyek filmet nézni a párommal. Azon is kiakadt, ha családi vagy egyéb program miatt nem tudtam MSN-en lenni (azért egész nap nem is ülök ott sosem). Mindig a saját problémáit panaszolta, de ha velem volt valami, le se sz.rta. Megkereste a családtagjaim az iwiwemen, és anyámnak írt rólam lejárató üzeneteket, anya persze röhögött rajta, nem hitt neki.

Aztán szerencsére sikerült tőle megszabadulnom, elmondtam, hogy nekem ilyen barátságra és zsarolásokra nincs szükségem, és felejtsen el a jövőben.


Így ismeretlenül azt mondom neked, neked sincs szükséged ilyen barátságra szerintem.


21/N

2010. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
szerinte ne süllyedj le az ő szintjére! hagyd a francba!
2010. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Úgy van!
2010. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Az univerzumtól, vagy ha úgy tetszik, a sorstól úgyis vissza fogja kapni. A legjobb, amit tehetsz, hogyha elhatárolódsz tőle és soha többet nem állsz vele szóba.
2010. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!