Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki/ mi az a Humor Herold?

Ki/ mi az a Humor Herold?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Az egy honlap.Csak átmenetileg szünetel! [link]
2009. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

humor Harold

olyan emberke, aki azt hiszi magáról, hogy humoros, pedig nagyon nem

2009. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Harold Lloyd amerikai szinész, burleszk filmeivel lett híres, ő volt a "Humor Harold".

[link]

Itt egy pár filmrészlet a '20-as évekből:

[link]

2009. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azért a másodiknak is igaza volt, pedig nagyon lepontoztátok! Mert ma már ilyen értelemben használjuk ezt a szót.
2009. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen. A másodikat én írtam:) Egy netes szótárban találtam, és most jöttem rá én is, hogy pontosan, hogy nem a vicces emberekre használja a köznyelv. Most legalább tudom,hogy miért lett 85%-ból 80%-om:)
2009. febr. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vlad01 válasza:
67%

"Valamikor a 70-es és 80-as évek tájékán a Magyar Televízió előszeretettel vetítette az amerikai némafilm korszak meghatározó filmjeit. A kor egyik legnagyobb hatású figurája Harold Clayton Lloyd (1893-1971) volt. Az MTV (ha jól emlékszem) szombat vagy vasárnap kora délutánonként "Humor Harold" címmel sorozatban adta Harold Lloyd klasszikusnak számító filmjeit. A főcímdalt énekelte és a műsorok narrátora Harsányi Gábor volt." wolfkid1972


"Harold Lloyd 1893-1971. amerikai némafilmkomikus, a 20-as évek sztárja. Kevesen tudják, hogy Chaplinnél is népszerűbb volt egy időben, ami gázsiján is meglátszott. Másfélszer annyit keresett, mint az Európában jól ismert Chaplin. Téves, hogy veszélyes trükkjeit maga végezte, biztosítókötelek nélkül. Az igazán rázós jelenetéknél dublőrt alkalmazott. Azonban, ha csak tehette, saját maga csinálta a mutatványokat.

Szimpatikus személyiség volt, magánélete botránymentes volt. Egyetlen felesége mellett végig kitartott. A leggazdagabb némafilmsztárként "ment nyugdíjba". Élete vége felé hatalmas vagyonnal rendelkezett. Beverly Hillsben élt; 44 szobás, olasz reneszánsz stílusú villája kisebb filmmúzeumnak számított. Legismertebb filmje a Safety Last (kb.: Biztonság az utolsó)." [link]


A "Humor Herold" kifejezést ma már valóban a magukat viccesnek képzelőkre használják a köznyelvben.

2014. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!