Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kihez lehet segítségért...

Kocsis Magdolna Anna kérdése:

Kihez lehet segítségért fordulni, ha magadtól nem tudod megoldani a problémádat? Mert az önkormányzat, családsegítő, alapítványok, egyesületek szét tárják a kezüket és azt mondják nem tudnak segíteni.

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyunk. 7 éve nevelem 3 gyermekemet egyedül.

Albérletben lakunk. Tavaly juniusában egyik napról a másikra elvesztettem a munkámat azota munkanélküli vagyok.Itt a környékünkön közel távol sincs munka. A családiból és a szociális segélyből próbálunk lavirozni ami már nem sikerül. Az albérletünk havi 60000 Ft a rezsi pedig havi 104000 Ft. Az össz jövedelmünk pedig 87500 Ft.

Mindegyik gyerekem iskolás.A rezsi tartozásunk 184000 Ft.A bérleti díj elmaradásom 120000 Ft. Utobbi abból lett hogy számlát tudjunk kifizetni, mert ha nem akkor az lenne a több. Szertenénk elköltözni innen Pesthez közelebb mert ott lenne munkám, de ahhoz ki kellene tisztáznom az elmaradásomat és persze össze kellene gyüjtenünk az új albérletre ami havi 40000 Ft lenne. A költözéssel együtt igy kellene plussz 135000 ezer Ft. Ez igy összesen 434000 ezer Ft-ba kerülne. Pestre azért nem tudok innen feljárni mert nincs pénzem a bérletre ami havonta 32000-be kerülne. Sokszor hónap közepétól fogva sokat éhezünk.Már mindent eladtam ami értékünk volt. Nincs már másunk csak a reményünk, hogy valakik segítenek rajtunk hogy ebből az ördögi körből kitudjunk mászni és újra egyenesbe jöjjön az életünk.lelehet ellenőrizni amit írtam.


2011. febr. 21. 10:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Sürgősen költözz le vidékre! Akár falura is ! Abból amit most kapsz, ott szerényen, de elleszel és talán akad alkalmi munka!
2011. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Máltai szeretetszolgálat. írj e-mailt nekik. Írd meg mi történt veletek legalább ennivalóval segítsenek.
2011. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Talán keress interneten híres és gazdag emberek címeit, és írj nekik segítségkérő levele. Ez értelmetlen és gáz, de mindent meg kell próbálni. Azt tudom, hogy a Friderikusznak van is valami ilyen alapítványa, de nem tudom, hogy lehetne megtalálni, próbálj meg utánajárni valahogy. Telefonálj be a Fókuszba, vagy ilyesmi. Azért ezt írom, mert ez egy olyan hlyzet, amiből egyedül már nemigen keveredhetsz ki, hisz, ha a havira nem elég a kereset, akkor a tartozás sem csökkenni, csak nőni fog. Kérj segítséget nyilvánosságtól, legyél pofátlan, ne foglalkozz vele, mit mondanak ezért rád!

Lehet nem hoz eredményt, de én mindenhova írnék és telefonálnék ilyen helyzetben, a média talán megoldás, mint ahogy ez az oldal is talán!

Most még nem vagy akkora bajban, mintha kétszer ekkorában lennél egy-két hónap múlva.

Szervezz gyűjtést magatoknak úgy, hogy ne te szervezd, hanem valaki más a te érdekedben, akkor szívesebben segítenek.

Tudom, hogy a saját erődből szeretnél talpra állni, de talán együtt a kettő. Ha sikerül valami gyűjtést szervezni, ígérem, x összeget én is fogok nektek küldeni, bár mi is albérletben lakunk és nagy baj van minden hónapban, pedig a férjem jól keres, mégis elmegy a pénz, de, ha kihúzna a bajból az én kis pénzem, máris adnám, de azzal önmagában semmit nem érnél.

Nagyon sajnálom.

Talán valaki házi videón bemutathatná a történeteteket, jól megszervezve, aztán feltenni youtube-ra, vagy körlevél....

2011. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ha ugy vesszük vidéken lakom Ráckevén. Sajnos itt nincs alkalmi munka sem. Írtam én már sok helyre a Máltainak is a vöröskeresztnek is,a nagycsaládosok egyesületének is és még sorolhatnám hány szervezetnek, egyesületnek alapítványnak, újságoknak, tv-nek,színészeknek, sportoloknak, művészeknek, bank igazgatoknak, különbözö vállalatok vezérigazgatóinak akit csak az interneten megtudtam keresni mindegyiknek még az egyházaknak is, de sajnos volt aki még válaszra sem méltatot.Aki meg írt az meg sajnálkozott sok erőt kivánt a gyermekeim neveléséhez ebben a nehéz helyzetben és , de sajnos nem áll modukban segíteni. Idegileg már teljesen padlot fogtam, már rendesen aludni sem tudok. Amugy sem vagyok valami egészséges ember már. Könyörögtem, megalázkodtam és nem magam miatt tettem hanem a gyerekeim miatt. Feltenni az internetre nem rossz ötlet de nincs kameránk sem olyan telefonunk amivel meglehetne csinálni és sajnos itt még olyan ismerős sincs akinek lenne mert sajnos szegények mind akik itt laknak. Nekem meg nincs 14 éves koromtól élő rokonom akire számithatnék. A gyüjtést azt talán megtudják szervezni nekem de csak privát alapon.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket. Nagyon kedvessek vagytok ami nagyon jól eset összezuhant lelkemnek.

2011. febr. 22. 11:21
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha meg tudunk beszélni egy időpontot, amikor véletlen a férjem nem dolgozik, és nektek is jó, és addigra valami nagyon hatásvadász forgatókönyvet kitalálsz, akkor nekünk van digi fényképezőnk, amivel lehet videót csinálni, és nagyon szívesen lemegyünk, ráckeve nincs olyan messze, és megcsináljuk nektek a videót, aztán majd utánajárok, hogy hogy is lehetne ezt a legjobban feltenni, és hova, és feltesszük nektek. Tényleg szeretnék segíteni, csak baj, hogy lehet, hogy meg sem térül a befektetett energia!

Nagyon sajnállak titeket!

2011. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

van egy bennfentes ismerősöm, aki talán tud neked segíteni, még, ha csak elméletben is! Telefonszáma:06304088951

Ha felhívod, és megmondod neki, hogy a Szuszu adta, meg a telefonszámát, és ez ügyben keresed, akkor ő fog veled beszélni, de lehet, hogy épp a sok dolga miatt csak egy-két óra múlva tud majd visszahívni, de iszonyat rendes ember, és biztos mindent megpróbál majd!

Remélem lesz siker, aztán, ha ez nem, akkor még megpróbálunk mást is, van még családsegítő ismerősöm is, amki talán, de egyenlőre ez a biztosabb.

2011. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedeves Zsuzsa!

Nagyon kedves vagy amiért segíteni akarsz nekünk.Igazán hálás vagyok érte.

sajnos nme tudok telefonálni mert már hónapok óta nme tudom feltölteni a telefonomat mert nincs rá pénzem, igy nem tudok telefonálni de azért köszönöm ezt a lehetőséget is.

A nagyobbik lányom nem vállalja a nyilvánosságot azt iskolája miatt. Tudod ezek a dolgok az ő élteüket és baráti köreiket is befolyásolja. Én megértem őt. Azt mondják a szegénység az nem szégyen csak kellemetlen, de a gyerekek ezt másképp élik meg és amennyire tudják titkolják a család helyzetét az osztálytársak elött. Lelkileg nagyon megviseli őket ez a helyzet de nem annyira kicsik már hogy ne lenne ebben önnáló véleményük. 17,15,13 évesek a gyermekeim.

2011. febr. 23. 14:14
 8/22 anonim ***** válasza:

Pedig ez az ember biztos tud segíteni! Menj el egy telefonfülkéhez, és hívd fel, add meg a számod neki, és ő vissza fog hívni! Annyit megér, egy százasból megvan, azt meg kérhetsz az utcán is.

Van neki a máltainál egy ismerős barátja is, plusz olyan dolgokat dut, amiket ki tudsz használni, minden féle támogatásokról, trükkökről, stb.

Ha más nem, hát kérd meg a szomszédodat egy perc telefonálásra! Nehogy már ezen múljon a dolog!!!!!

2011. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
oké! Megoldom valahogy.
2011. febr. 23. 20:12
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha sehogy máshogy, akkor add meg a számod, csak gáz, hogy akkor ide ki kellene írnod, meg valamiért ezt a lehetőséget fel sem ajánlotta a Zsolti, de, gondolom, ha azt mondta, hogy úgyis visszahívna, akkor csak nem gáz így sem...remélem, nem szeretném a végletekig kihasználni, tudod, nekünk is már olyan sokszor segített.
2011. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!