Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarország vagy Anglia?

Magyarország vagy Anglia?

Figyelt kérdés

Magyarországon: Budapest vagy

Angliában: London


Hol kezdhetek új életet?


Most egy kis faluban élek és szeretnék új életet. Új környezet stb. Az angolt is nagyon jól beszélem.

Hol élhetek jobban? Munkalehetőségek,lakások,emberek,környezet stb.


2011. márc. 20. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én Londonban lakom, és úgy hiszem, te is jobban járnál, ha ideköltöznél. Eddigi tapasztalataim szerint, könnyebb munkát találni, egy fizetésből akár ketten is vígan meg lehet élni, és az élelmiszerek stb. ugyanolyan, sőt egyre inkább jobb árban vannak itt, mint Mo.-n. Na meg, ha új életet akarsz kezdeni, jobb egy olyan helyen, ami egészen más, mint az eddigi.Sok sikert, remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én budapesti lakos vagyok,és Angliában élek..

Neked kell eldönteni,hogy hol lenne jobb neked.De enm árt tudni pár dolgot Angliával kapcsolatban

-itt kint egy kelet európai vendégmunkás leszel,és sok helyen érezni is fogod.Budapesten magyarként dolgozol,és könnyebben meg tudod magad védeni,vagy tudsz alkalmazkodni újra és újra

- Angliában még a fizetéshez képest is nagyon drága a szállás.

- Ugyanolyan nehéz itt kint állást találni mint otthon..

-vannak jó emberek de vannak olyanok akik ki nem állják a vendégmunkásokat..De otthon is előfordulnak ilyen-olyan emberek,de meg tudod védeni magad..itt kint nem nagyon..

- időjárás szempontjából Magyarország sokkal jobb mint Anglia.Itt kint megismerheted az eső összes létező lehetőségeit.Állandó szél,eső,köd uralkodik itt kint..Meleget ritkán tapasztalsz meg,ha mégis jó idő van,akkor az egész napod boldogsággal telik meg..Ritka kincs a hétvégi jó idő..Otthon élvezheted a meleget,a strandot,a napsütést..Angliában nincs strand.

-Magyarországon sokkal több programok vannak,mint Angliában.Otthon sokkal könnyebben és persze olcsóbban eljuthatsz csodás helyekre.Angliában ha nem csak Londonra vagy kíváncsi akkor sok érdekes,csodás helyre eljuthatsz itt is,de csakis kocsival..Busszal hosszabb út,és drágább..

Én lassan 4 éve élek kint..De már hazavágyom..

2011. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem értek egyet jó pár általad tényként felhozott ponttal.

Pl.: jó idő: én most voltam otthon, amikor innen indult a repülőnk 20 fok volt és sütött a nap( hozzáteszem vasárnap volt) otthon pedig -10 fok volt amikor megérkeztünk. Nem tudom, te hányszor láttál Londonban havat az idén, de szerintem sokkal kevesebbszer,mint az otthoniak. Strandok pedig igenis vannak, bár kétlem, hogy az új életre vágyók pont a strandok alapján választanának lakhelyet. Abban igazad van, hogy itt segédmunkás lenne, de lenne munkája, ráadásul, ha jól beszél angolul, nagyon könnyen lépkedhet felfelé a ranglétrán. A lakás és a közlekedés valóban drága hazai szemmel, de mint már mondtam, a fizetésből (minimál bér) 2 ember is meg tud élni, úgy hogy közlekedésre, lakásra, ételre is költ.

Egy dolgot tudok mondani az emberekről, azt hogy segítőkészek, kedvesek, legalábbis többnyire, viszont a magyarokról sajnos csak rossz tapasztalataim vannak. Folyton próbálnak egymással kitolni, azt nem értem, miért jó ez nekik, de én és még számos kinti ismerősöm tapasztalta ezt.

2011. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Igazad van..Ma tényleg szép napos idő volt..Élveztem is,ahogy sokan mások..De én nem a mai napról beszélek..Amióta kint élek(4 éve) nem volt olyan nyaram ahol lett volna olyan hét,hogy folyamatosan lett volna 30 fok meleg..Ugye otthon nyáron azért a nagy melegek vannak túlnyomó részben többségben.Igaz hó nem nagyon van,bár idén volt,és amikor itt kint leseik a 2 centis hó már káosz van :)

Itt kint nagyon hamar rájössz,hogy hányféle esőlétezik,és hogy az időjárás néha perceken belül változik..

Most a mai napos idővel jössz..De voltam már úgy hogy nyáron heteken át pulcsiban voltam,míg otthon mindenki a meleg miatt nyavalygott..Néha nem árt egy döglesztő meleg az embernek ...

Meg azt írni,hogy könnyű itt kint munkát vállalni..nos ez sem fedi a valóságot.Ha igaz lenne akkor sokan nem mentek volna haza(és társalgási szinten tudnak angolul) ugyanis a válság Angliát is érintette nem is kicsit..

Szóval van akinek bejön,van akinek nem..

2011. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy már írták, nem az időjárás alapján választ valaki új lakóhelyet, ha új életet akar kezdeni.
2011. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Habár én még nem voltam Angliában, viszont értem, hogy 00:33 válaszoló mit akar mondani. Írt sok más fontos dolgot is, de a másik kötekvő csak az időjárásig jutott el, oszt leakadt.

Az tuti, hogy kint csak keleti vendégmunkás lennél és ha olyan társaságba kerülsz, egy percig sem fogod elfelejteni. Szerintem próbáld meg Budapestet és ha tényleg nagyon nem jön be, akkor menjél külföldre. Ezt a csepp kis magyarságot eléggé szétszórta a sors, még te is ne menj el. Legalább egy próbát megér Mo. Mi lenne ha mindenki külföldre menne, mert ott könnyebb? Ha nem tetszik Mo, akkor törekedj, hogy te legyél az aki jobbá teszi. Persze ilyenkor mondhatod, hogy ÁÁ én ilyenre nem vagyok képes. De új élet, új jövő...lehet, hogy a következő életedben egy cégvezető leszel. Tudom baromságnak tartod ezeket, de egy átlagos ember csodákra képes. És ha nem is, de legalább otthon vagy és nem idegenben, ahol kussolni kell, meg azt tesznek veled amit akarnak. Nameg a családtól sem lennél távol.

2011. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Anglia - Brighton.
2011. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!