Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A magyarok miert utalljak a...

A magyarok miert utalljak a romanokat?

Figyelt kérdés
:-?
2011. márc. 30. 20:07
 1/4 Olga néni ***** válasza:
72%
A románok miért utálják a magyarokat?
2011. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a romanok nem utaljak olyan szinten a magyarokat, en romaniaban elek es mindenki tok rendes
2011. márc. 31. 13:50
 3/4 anonim válasza:
Én Székelyföldön élek , székely vagyok és igen, nem túlságosan kedveljük itt a románokat. Elsősorban a történelemhamisításukért( a mai történelemtankönyvek 90%-át a kommunizmusban írták, és persze sokat hazudtak ) ; ki akarnak íratni minket, (az első dolog miután megkaparintották Erdélyt az volt, hogy Erdély fontosabb magyar lakta településein óriási román,
2016. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*Óriási, román ortodox templomokat húztak fel, eme kombinációval lett Gyulafehérvár,Kolozsvár,Segesvár,Torockó,Székelyudvarhely,Kovászna ősi dák településként számontartva és a magyar történelem mintha nem is lett volna , csak úgy eltiporva. Kovásznát azért írtam, mert ott található Erdély egyik legősibb magyar származású vár-erődítménye, a Kó-vár(Tündérvárként ismert), melyet Kr.u.105-106-ban építettek a rómaiak, majd a magyarok(székelyek) használták .Az Ika,Bálványos illetve a Kó-várával együtt minden más vár ősi dák várnak számít a románok szemében.Mi székelyek bevándorlóknak, betolakodóknak vagyunk tekintve saját ősi földünkön, ki vagyunk túrva egy afféle "parazita" nép által mely a gazdatestnek számító Erdélyt lassan de biztosan elsajátítják maguknak, semmissé téve ezáltal mindazt amiért őseink küzdöttek , vérüket adták a földért ahol mostan élünk,....elnyomásban élünk.
2016. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!