Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi számít könnyű illetve...

Mi számít könnyű illetve durva testi sértésnek? Mik ezeknek büntetései?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Súlyos testi sértés, nem durva...


Azt hiszem az dönti el, hogy 8 napon belül, vagy túl gyógyül, de valahogy számíthat az okozott sérülés is, mert pl. egy monokli elég sokáig megmarad, de mégse számít súlyosnak. A büntetési tételeket meg megtalálod a btk-ban. Keress rá, tanulságos!

2011. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szomszéd kicsvarta anyu karját, elesett, eltörött alapockája.baleseti... stb..ha nem lenne olyan idős amilyen, (elmult 70 éves) akkor rögtön megműtötték volna.Az "elkövető " tagadott sokáig..nah, ez már súlyos testi sértés.
2011. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csonttörésnél kisebb gondokat szinte mindet 8napon belülinek könnyű testi sértésnek veszik.

Én elütöttem egy öregembert részegen,eszméletlenül vitte el a mentő bugyogott az orrából is a vér,hetekig fizikoterápiára járt,fogsora eltört de még is 8napon belüli sérüléseket szenvedett és megúsztam szabálysértéssel.

2011. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a súlyos testi sértésért már be is zárnak kis időre?Vagy közmunka?
2011. máj. 23. 11:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Bezárhatnak, de lehet pént birság is.Ha nem fizetsz, leülöd, + lehet még kártérítés is !
2011. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem nagyon zárnak be,pláne ha első ügy vagy második,olyanokat zárnak be akik már több évet ültek erőszakos bűncselekményér,épp most szabadultak és ránézésre is egy agresszív börtöntöltelék állat az elkövető,de mondom szinte tuti hogy nem zárnak be ilyenér
2011. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!