Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van ennek az országnak jövője,...

Van ennek az országnak jövője, érdemes itt maradni?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem ezt az országot, a nyelvet, kultúrát, és főleg Budapestet, ahol élek már sok éve. 15 éves vagyok, gimnazista. Én szeretnék itt élni, de nem tudom, lenne -e jövőm... mit gondoltok erről? A jövőben még inkább lehetetlen lesz itt megélni? Én nem akarok gazdag lenni, de a fizetésemből majd tisztességesen meg szeretnék élni, ez pedig jelenleg anyámnak nem sikerül... én nem akarok így járni, mint ő. Állandó idegeskedés, stb.
2011. júl. 10. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 vagyok, és ugyanígy vagyok, mint te. Hiába vannak gondok, végülis szeretem ezt az országot, meghát ezt a kultúrát szoktam meg. De ha belegondolok hogy nemmessze ugyanazokért a munkákért 3szor annyit is kereshetnék, hát én is elvágyom innen... A jövője az országnak nem valami fényes, mindent eladtunk már amiből az országnak pénze lehetne, szóval jobb már nemigen lesz. Én biztos hogy elmegyek innen, ha sajnálni is fogom, de nem lehet mit tenni, muszáj elmenni, ha valamit akar az ember.
2011. júl. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondják: jó kérdés... mostanában és is sokat dumáltam erről pár komámmal. Én személy szerint nem látok Mo számára semmi perspektívát. Ennek a nyomorult kisemmizett gyarmatnak lőttek, de örökre. Mostani helytartóink pedig már a kínai rabszolgákkal akarnak versenyezni.

Már ott tartanak, hogy nyíltan a pofánkba vágják, milyen jövőt tartogatnak nekünk:


"Demján szerint Kína hihetetlen tempójú növekedését a nagyszámú szorgalmas és főleg szegény kínainak köszönheti.

Szerinte a szegénység a legjobb motiváció, s ez a feltétel nálunk is megteremthető. A sikeres vállalkozó, a TriGránit fejlesztéssel foglalkozó vállalatcsoport tulajdonos-vezetője szerint csak olyan országban érdemes befektetni, ahol a dolgok nem jól mennek, és ebből a szempontból hazánk ideálisnak tekinthető."


[link]


Ha kínálkozik lehetőséged, menekülj el a süllyedő hajóról.

2011. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

Örök érvényű igazság:


"Hazádnak rendületlenül légy híve, oh, magyar,

Bölcsőd az, s majdan sírod is, mely ápol s eltakar.

A nagy világon e kívül nincsen számodra hely,

Áldjon vagy verjen sors keze, itt élned, halnod kell."(!!!)

2011. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!