Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bécs a gazdag Budapest?

Bécs a gazdag Budapest?

Figyelt kérdés
Én még nem jártam ott sajnos, de sok helyen ezt hallom. Hasonlít földrajzilag (egyik oldal hegyes-dombos, másik síkvidék, hasonló építészet a Monarchia révén, a Duna kettészeli, stb.), csak hát ugye gazdagabb város sokkal.
2011. júl. 11. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Sopronba lakok az alap természetesen hogy voltam Budapesten és Bécsben, is és hát azt kell mondanom, hogy Bécs gazdagabb. A magyar az hajt mint az álat és nem élvezi az életet, az osztrák az meg, nem érdekli semmi, hogy van egy kis lakása, vagy egy bérelt háza hanem szorakozik. Természetesen vannak olyanok akik egész életükbe güriztek, (általába fizikai munkát) és nyaralójuk Audiuk meg BMW -jük hatalmas házuk van. És nem naponta 8 órát dolgoznak hanem 10 et. Meg persze aki kimegy oda dolgozni az meggazdagszik, mert az € átváltja Ft -ba.
2011. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Bécs nagyon gazdag, nagyon pompázatos, de mindig is úgy voltam vele, hogy Bp-nek nyomába se ér. Valahogy nem érzek benne semmi extrát. Egy nagy síkságon terül el az egész, és ahhoz képest, hogy mennyire reklámozzák, mint a világ egyik legélhetőbb városa, meg hogy milyen szép, nem olyan nagy szám. Nem azt mondom, hogy rossz, csak épp... nincs benne semmi extra. Nekem unalmas. Egy Genf, Salzburg, Innsbruck vagy akármelyik kisebb osztrák alpesi város nálam akármikor veri. Bp.-nek pedig zseniális a fekvése és vannak nálunk igazán jó helyek.


Bp.-re egyébként Prága az, ami nagyon-nagyon hasonlít.

2012. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!