Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szeret az ember félni?

Miért szeret az ember félni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a horror és egyéb thiller-ekre. Ennek valami pszichológiai oka van?
2011. júl. 25. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A hétköznapi gondoktól való gondolatelterelés-talán így fogalmaznám meg.
2011. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert izgalmas.. Mi is bemegyünk 7-19 évesen a lezárt kastély koli részére "WC-re", aztán visítunk mint a hülye a semmin, de azért ha egy sorozatgyilkos mászkálna és tudnék róla, nem valószínű, hogy odamennék, szóval amíg tudod hogy biztonságos addig izgalmas, aztán mikor eldurvul már szerintem senkinek nem tetszik...
2011. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom és nem értem. Én nem szeretek félni, és nem szeretem az ilyen negatív filmeket. Maximum a történelmi háborús filmeket nézem meg, mert a múltunkkal tisztában kell lenni és a filmek segítenek benyomást adni, de hogy az emberek miért szeretnek kitalált filmeken borzongani, az tiszta agyrém, nem értem.
2011. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11:30 már mindent leírt. :) Neki teljes mértékben igazat adok..
2011. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert az nem igazi félelem, végig tudjuk, hogy csak film. Ha élőben élnénk át, amit ott látunk, máris nem élveznénk annyira :-P
2011. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek, de a többség valószínűleg a testben lejátszódó kémiai reakciók ( adrenalintermelés, izgalmi állapot) miatt. Mintha ejtőernyőznél, csak a nappaliban.
2011. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha félsz, felmegy az adrenalinszinted... talán ez is közrejátszhat a dologban.
2011. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mert lehet hogy a horrorfilmnek jó a története

én pl nem igazán szeretem a horrorokat, de pl a stranger thingset nagyon szeretem, mert maga a sztory jó

2020. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!