Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kap-e valamilyen értesítést a...

Kap-e valamilyen értesítést a címzett arról, hogy érkezett egy postán maradó levele?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt feladtam egy postán maradó levelet, mivel nem tudtam a címzett pontos címét. Arra vagyok kíváncsi, hogy erről kap-e értesítést. Azt tudom, hogy az ilyen levelet a postán kell átvenni, de ha őt erről semmilyen formában nem tájékoztatják, hogy küldeménye van, akkor soha nem fogja megkapni. (Egyáltalán nem tud róla, hogy írtam neki egy levelet).
2011. aug. 5. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha te, mint feladó nem tudod a címzett címét, akkor a posta, mint egy semleges és érdektelen harmadik fél honnan tudná, hogy pontosan kit is kellene értesíteni?

Ez egy kistelepülésen működik, ahol Manci postás néni szól a Gipsz Jolánnak, te Jolán, jött ám egy leveled, kihozzam vagy begyüssz' azt kávézunk is egyet?

De egy nagyobb településen, ahol a posta egy egyszerű szolgáltató, nem pedig "kapcsolat a külvilággal", soha nem fog a címzetthez megérkezni a levél, ha kifejezetten nem kéri, hogy jött neki egy postán maradó levele.

Jelezd a címzettnek, hogy keresse a levelet pár nap múlva.

2011. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!