Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Netes vásárlásnál átvertek és...

Netes vásárlásnál átvertek és oda lett a pénzem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy sokak által ismert oldalon (nem írom le, nem akarom, hogy felismerje magát az illető) vásároltam, nem annyira megbízható, mint mondjuk egy vatera, ahol utána lehet járni az embernek.


Szóval vettem egy dolgot, utánvéttel, de nem az volt benne, amit vártam. Email beszélgetések még megvannak, a végén akaratlanul be is látta, hogy szándékos volt (mert sok körítése volt, hogy véletlenül küldött mást, stb.)


Nem tudtam rendőrségre menni, mert 5.000 ftos volt a csomag, viszont találtam egy másik embert, akiről ugyanígy, csak 15.000 ftot húzott le (volt még rengeteg ember, akiket átvert és így szerzett pénzt, de azokkal nem tudtam felvenni a kapcsolatot). Együtt elértük a 20.000 ft-ot, úgyhogy mehettünk volna, de féltem, hogy többe kerül ebből kimászni, mint amennyi hasznom lenne, vagy a pénzem viszontlátni. Így abbamaradt a dolog, ez volt pár éve.


De megtaláltam neten minap, tudom mi a neve (bár erről is összevissza hazudozott), hol lakik (város) és nem hagy nyugodni a dolog...


Nem jogi úton akarom visszakapni a pénzem, mert zavar, hogy ekkora szemetek vannak a bolygón.


Van valami lehetőség erre? Valahogyan behajtani?


2011. szept. 4. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

ha bosszút akarsz állni 2 lehetőség van: vagy névtelenül jelented rendőrségnek, elküldöd a beszélgetéseket (persze törlöd a neved vagy a címed belőle) magyarul bizonyítod is de névtelenül, a pénzed igy nem kaphatod vissza de egyel kevesebb mocsok lesz a földön... a második lehetőség pedig hogy felveszed vele a kapcsolatot és megmondod neki hogy ha nem fizeti azonnal vissza akkor névtelenül feljelented...

ennyi az egész

2011. szept. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a poén, hogy annak idején próbálkoztam, hogy feljelentem, az anyját is sikerült elérnem (mire nem jó, hogy minden adat meg van adva közösségi oldalon), neki is írtam/telefonáltam és ő is magasról leszarta, hogy a gyereke mit csinál.


Szeretném visszakapni a pénzem is, azzal a másik emberrel együtt...

2011. szept. 4. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!