Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kellene kezdeni 1 hektár...

Mit kellene kezdeni 1 hektár termőfölddel, hogy megélhetést - mondjuk éves szinten 1.5 forint bevételt - biztosítson számomra? (Bérbe adni nem játszik)

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés,hogy milyen a talaj? Vannak-e gépedig a megműveléshez,vagy bérbe tudsz-e venni? Van-e öntözési lehetőséged? Értesz-e a földműveléshez?

Ha mindez meg van,akkor is ott az időjárás okozta kockázat.

Éves szinten l,5 Ft hasznot könnyű elérni,de másfél milliót nehezen.

2011. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Természetesen 1.5 millióra gondoltam :-)..

Nem értek hozzá (még)... de szeretnék valami föld alapú dologba kezdeni. A környékünkön kb. 1-2 hektárat tudnék megvenni úgy, hogy maradjon még pénzem az esetleges növénytelepítésre, kútfúratásra, gépesítésre is... csak először tudni kéne hogy mit akarok vele kezdeni... egyáltalán mivel van esély kihozni a szükséges összeget.

Mindeddig bármit számoltam is ki, mindig max. 4-500 ezer forint körüli bruttó bevételhez lyukadtam ki hektáronként. (támogatással, egyéb úri huncutsággal nem számoltam) Az pedig nem elég...

2011. szept. 13. 07:39
 3/3 anonim ***** válasza:
nagyon elszámoltál valamit 4-500 ezer hektáronként az lehetetlen..esetleg ha a világ legjobb földjei a tieid..ha érdekel hogy ponosan menyi maradna hektáronként én leirom majd irj
2011. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!