Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kutyatámadás ellen gázpisztoly?

Kutyatámadás ellen gázpisztoly?

Figyelt kérdés

Megdöbbent amikor egyesektől azt hallom, hogy kutyatámadás esetén, ne lőjünk gázpisztollyal mert az a kutya sérülését okozhatja.

Sajnálatos, hogy egyeseknek többet ér egy kutya testi épsége, mint egy emberé. Azzal természetesen egyetértek, hogy a kutya olyan amilyennek nevelik, de nyilván attól még engem a kutya támad és nem a gazdája, ezért a kutya támadásának elhárítása tűnik célszerűnek, még ha véletlenül meg is sérül.

Amúgy nagyon szeretem az állatokat, de úgy érzem már egyesek túlzásba viszik az állatok védelmét. Jellemző például, hogy napjainkban már mindenféle állatok jogaival foglalkozó alapítvány van - amit amúgy nagyon helyesnek tartok - viszont az állatok által megtámadott embereknek segítséget nyújtó alapítvánnyal még nem találkoztam.

Ti mit gondoltok erről az egészről?


Illetve még két gyors kérdés:

- Jogilag(!) indokolt-e gázpisztoly használata egy támadni készülő kutyával szemben.

- Jogilag(!) indokolt-e a gázpisztoly használata a az ember kutyáját megtámadó ebbel szemben?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 20. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a gázpisztoly erre az esetre de a spray is és az olcsóbb ,kisebb, és nem kell rá engedély.

Jogilag a kutya szerencsére még nem ember ,úgyhogy a támadása esetén nem kell mérlegelni az arányosságot mint ahogy embernél ezért egy legálisan engedéllyel tartott gázfegyverrel simán rálőhetsz a szabadon rád támadó ebre, jogi következménye nincs.A gazdája ha látja akkor biztos pattogni fog ,de ne foglalkozz vele ,nyugodtan jelentsen fel ,semmit nem fog elérni vele.

Kutyát közterületen csak és kizárólag felügyelettel és pórázon lehet vezetni ,úgyhogy őt fogják megbüntetni ilyen esetben.

2011. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!