Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lehet a halál?

Hubbbb kérdése:

Milyen lehet a halál?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok és rendkivül sokat gondoldkodom ezen a kérdésen.Sok ismeretterjesztő dokumentumfilmet láttam már ahol rendre megcáfolták isten létezését igy tehát a menyországét s a pokolét is.Az igazi kérdés tehát hogy akkor mi értelme az időnek ha miután meghaltunk ugy már nem érezzük telését.Elbomlassz a föld alatt és azután pedig mindha aludnál csak nem álmodsz.Sajnos minden nap eszembe jutnak ezek a gondolatok S bevallom hogy RETTENETESEN félek a haláltól.Igy ezen végigfutva felmerül bennem a kérdés hogy miért pont én jöttem a világra s miért pont most?Talán csak a szerencse de akkor meg mi értelme élni s jól lenni taulni ha miután meghalsz egy nagy SEMMI lessz??Én csak egy naiv fiú vagyok aki fél a haláltól. Rendes válaszokat várok.Köszönöm és bocsánat a helyesirásért!
2011. szept. 23. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Olyan, amilyet mondtál. Miért kéne, hogy értelme legyen? Élvezni kellene, aztán kész.
2011. szept. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ne félj tőle, de persze ne is vágyj rá. Csak fogadd el, ez is az élet része. Próbálj úgy élni, hogy a lehető legjobbat hozd ki belőle. Ez alatt nem esztelen bulizásokat meg alkoholizálást értek, hanem olyan dolgokat, amiket akkor is értékesnek látsz majd, amikor jóval érettebb leszel. Ne agyalj állandóan ezen a kérdésen, hisz nem tehetsz semmit azon kívül, hogy vigyázol az egészségedre. Azt lásd, hogy most élsz, és tehetsz dolgokat.
2011. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

A haláltól én is és a legtöbbünk fél, különösen fiatalon. Mindannyian eltöprengünk néha, hogy eljön az idő, miután már nem követhetjük tovább családunk, ismerőseink életét és a világ eseményeit. Ez nagyon lehangoló, de mivel az élet része és semmit sem tehetünk ellene, inkább a jelennel érdemes foglalkozni, és persze azért legalább az utódok érdekében a távolabbi jövővel is. Igyekezzünk az életünket úgy leélni, ahogy magunknak és környezetünknek a legtöbbet, legjobbat tudjuk adni. Tanulni azért is érdemes, mert megkönnyítheted vele az életed további részét, és ha valóban hasznos területen képzed magad, akkor az utókor is hálás lehet a tevékenységedért, még ha nem is név szerint emlékeznek meg rád. Manapság már úgysem tudnál minimum egy normális szakma nélkül munkát találni, tehát tanulj, amíg teheted.

Valószínű azon sem érdemes töprengeni, miért akkor, és oda született az ember, ahová. Bár azt is mondják, minden világra jött életnek van valami küldetése. Biztosan meg is lehet találni ezeket az okokat mindenki életében, de nem hiszem, hogy érdemes lenne ezen annyit agyalni.

Hogy mi van a halál után? Igazából senki nem tudta még megmondani. Nagyapám mondta régen: "Biztosan jó lehet, mert onnan még nem jött vissza senki"

Egyszer olvastam egy hasonló témában is íródott könyvet. Úgy emlékszem "Átölel a fény" volt a címe, egy nő írta, aki már átélte a klinikai halál élményét.

2011. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Igaz,hogy meghalunk,de a génjeink tovább élnek a gyerekeink,unokáink,dédunokáinkban. Akkor már nem éltél hiába.

Ha alkottál valami maradandót (akár csak egy házat építettél),tisztességes,becsületes ember voltál,akkor az emléked megmarad a családod,barátaid,ismerőseid körében.

Minden és mindenki meghal,de nem élt hiába.

2011. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van nem fogok többet ezen agyalni hiszen aval is veszitek időt becsületes ember szeretnék lenni és ahogy mondtátok maradandót alkotni hiszen még előttem az élet utána meg.. hát ez van örüljünk a jelennek.

A klinikai halált halt emberrel kapcsolatban még csak annyit hogy akkor még az agy még működik és az adrenalintól képzelődik . Viszont szeretném hinni hogy mégis van valami a halál után akármi is az :)

2011. szept. 24. 09:58
 6/8 anonim válasza:
68%
a halál nem lehet túl rossz dolog mert még senki nem jött vissza panaszkodni!
2014. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Bár nem haltam még meg, de volt már halál közeli élményem. Beszedtem 150 frontint mellé egy pár levél altatót is. Az volt a szerencsém hogy itthon meghánytattak mert gyomormosást már nem alkalmazták volna rajtam mert felszívódott volna a gyógyszer. Annyira emlékszem, de erre tisztán hogy egy alagútban vagyok, ahol hangokat hallok körülöttem többen beszélgettek egymással de nem láttam senkit és semmit csak sötétben voltam, és az alagút végén pedig egy csodaszép , ragyogó "fénylabda" jelent meg..Olyan volt mintha nem is a testemben lennék tényleg csodás érzés járta át a lelkem, könnyűnek , gondmentesnek, nyugodtnak és nagyon boldognak éreztem magam. Sosem láttam még olyan szép és tiszta fényt. Elakartam indulni a fény felé, léptem 2 lépést és aztán nem tudtam mozogni. A lábam mintha lebénult volna.. A hangok akkor megszüntek és felébredtem..Sosem éreztem még olyan jól magam. Legszívesebben a fény felé mentem volna.. És egy csodás érzésből puff a valóságba.. Gépekre voltam kötve, alig vert a szívem egy nap alatt 6l infúziót kaptam..Így visszagondolva rájöttem, hogy azok a hangok talán azt firtatták hogy meghaljak e vagy jöjjek vissza ebbe a világba..Hát így alakult.. Persze a szeretteim teljesen tönkrementek érzelmileg ez miatt a húzásom miatt.. Amit tényleg nem akartam, csak így alakult. Szóval én vagyok rá a tanú, hogy van túlvilág és igen, menny és pokol is létezik. És sosem voltam egy vallásos ember, én is úgy voltam vele hogy csak meghalok és már nem létezem.. De ezóta az incidens óta már hiszek istenben.És én azt az elvet vallom, hogy az jut a pokolba, aki sok rosszat tesz, és nem bánja meg a bűnét, kihasznál mást, és tesz olyan dolgokat ami az egész életére káros hatással van pl rengeteg alkohol fogyasztása,drog stb. Ja.. És nem félek a haláltól mert tudom hogy csodás élmény lessz.Te se félj majd ha eljön az időd, törődj bele, és örülj neki hogy az úrt szolgálod.:)
2016. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az utolsó válaszolóval! :D
2017. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!