Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van valami a semmi helyett?

Miért van valami a semmi helyett?

Figyelt kérdés

Én el tudom fogadni az evoluciót és el tudom fogadni a teremtéselméletet is (mindkettőben találok logikát).

De nem tudom, hogy ha még korábbra ugrunk vissza az időben, akkor hogyan alakulhatott ki bármi is a világban?


Ha evolúció, akkor ősrobbanás, de miből alakult ki az az elegy, ami robbant? Mi volt előtte, akár évmilliárdokkal?

És nem utolsó sorban honnan lett az, ami van?


Ha teremtés, akkor még egyszerübb a kérdés; Hogyan keletkezett Isten? Ok, Ő az örök időktől létezik, de ez azért némi kérdést hagy maga után szerintem.


Azon a részén már túl vagyok, hogy ne foglalkozzak ilyesmivel, hiszen úgysem kapok rá választ, (és csak belefájdul a fejem) tehát elméleteket szeretnék.


Nem értem, hogyan alakult ki és miért és miből ez a végtelen, aminek az egyik apró morzsáján felbukkant az élet és eljutott arra a szintre ahol jelenleg vagyunk.


2011. okt. 31. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindennek van tudományos alapja. Az ember még szerintem nagyon keveset tud , ahhoz hogy kijelenthessen bármi konkrétat is. Ha csak azt vesszük alapul hogy a dinoszauruszok több millió évig léteztek, az emberi faj igen csak gyerek cipőben jár. Olyan meg hogy isten? Nevetnem kell. Az emberiség minden dologra kér magyarázatot, kivéve istenre. Ha valaki a mai tudományban felfedez valamit, egyből jönnek a szkeptikusok, hogy az nem lehet. Könyörgöm valaki bizonyítsa be nekem, hogy van isten, és elhiszem. Bocsánat , de olyan mint ha én, vagy bárki más, egy olyan korban élnénk, ahol egy magasabb intelligenciával rendelkező ember bármi hülyeséget elhitethetne az emberekkel. Jézus valószínűleg egy hamis próféta volt, aki össze hordott minden baromságot, az emberek meg elhittek neki mindent. Mai modern korban miért nincsenek csodatévők? Ami a másik, hogy azért itt volt 2000 év hogy az emberek kiegészítsék a dolgokat a bibliában. Meg azért köztudott hogy régen a szent egyház sem volt annyira szent, a mai értelembe véve.
2011. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha hiszitek, ha nem, pont ezt a kérdést szerettem volna föltenni, érdekes, hogy néhány nappal valaki megelőzött. És én is kb a hasonló gondolati soron töprengtem, de továbbvittem a gondolatot. A valami a semmi helyett, a komplex az egyszerű helyett uralja a világegyetemet.

Pedig logikusan azt feltételezhetnénk, hogy önmagától semmi anyagszerű nem tör a komplexebb lét felé.

Mégis az általunk ismert világ - már mi csak az ősrobbanásig tudjuk visszavezetni - első miliszekundumától minden létező rész elkezdte építeni a komplexebb formákat.

A szubatomi részecskék egyvelege miért nem maradt azon a szinten, szépen eloszlot volna a világegyetemben mint egy porfelhő. De létrejöttek az atomok. Az egész világegyetem egy hatalmas hidrogénfelhő lett. De ez sem volt elég, az anyag hidrogénből továbbépítette magát, héliummá, aztán sorba az egész periódusos rendszert.

Hogy került az a rengeteg energia a hidrogénatomokba, hogy 3 grammal ki lehetne szárítani a Balatont. Testünk annyi energiát hordoz, hogy el sem tudjuk képzelni. A tömegünket kg-ban pont a fénysebességnek m/s-ban számított négyzetével kell megszoroznunk, hogy az energiánk mennyiségét megsejtsük, 300 millió-val a négyzeten.

A létrejött anyag is önmagát kezdte szervezni, kompexebbé és kompexebbé. A létezésünk abszurd. A semmiből, hogyan juthattunk ide? A teremtés nem egy pillanat volt, hanem a világegyetembe kódolva működik, a legapróbb létforma is teljesedni akar, ahogy a legmagasabb általunk ismert, maga az ember is. Olthatatlan vágyet érzünk arra, hogy többé és többé váljunk. Ez pedig a világegyetem első pillanatától létező szubatomi részecskéinkbe már bele volt kódolva.

Honnan van a rendező elv, ami ezt lehetővé teszi? A helyett, hogy ne lenne semmilyen szabály. A szabály is valami, a világegyetemet pedig a rend határozza meg, ami egy komplex kultúra, nem pedig anarchia. A rend is valami.

Isten léte kézenfekvőnek tűnik. De szabályokban gondolkodó emberként nehéz elhinni, mert nem magyarázható. Pedig a rádiósugárzás is létezett mindig még 200 éve se hitte volna el senki, hogy olyan van, hogy a Föld másik felére sugárzással üzenetet küldünk.

Olyan mintha egy játék terepasztalon mozognánk és keresnénk a terepasztal bokrait funkcióit. Látnán minden tökéletesen működik, rájönnénk, mi működtet mit. Csak azzal nem foglalkoznánk, hogy miért van terepasztal a helyett, hogy ne lenne.

2011. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!