Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 'Hamar' és 'hamarosan' szavak...

'Hamar' és 'hamarosan' szavak közti különbség?

Figyelt kérdés

Hogy magyaráznátok el egy angolul beszélőnek (aki mellesleg magyarul tanul), hogy mi a különbség a 'hamar' és a 'hamarosan' szavak között?

Egyáltalán, még magyarul sem tudom!


2011. nov. 3. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

a hamar az egy kicsit tágabb értelmű dolog, legalábbis szerintem.


Ha azt mondod, hogy "Ez hamar be fog következni", akkor kicsit tágabb jövőre gondolsz. Ha azt mondod, hogy "Hamar megjön", akkor az nem feltétlenül jelentheti a következő pár percet/órát, inkább valami feltételezés. "Ha megcsinálod, hamar megjön".


A hamarosan kicsit konkrétabb, a közeljövőre utal, a "hamarosan bekövetkezik" azt jelenti, hogy nemsokára, tehát a következő pár percben be fog következni. a "Hamarosan megjön"-t már nem igazán használhatod feltételezésre, inkább biztosságot fejez ki.



Hozzá kell tennem, hogy ez csak az én véleményem és elég bonyolult, komplikált dologról van szó. Szerintem egy olyan embernek, aki tanul magyarul, teljesen mindegy, használhatja mindkettőt, nem lesz gáz.


Ha meg eljön Mo-ra hosszabb időre, egy idő után már érezni fogja ő is.

2011. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy barátom azt mondta nekem, hogy a hamar a 'gyorsan' szóval rokonértelmű, míg a hamarosan a közeli jövőre utal.


Ez mennyire helytálló szerinted/szerintetek?

2011. nov. 5. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
van bizonyos hasonlóság a hamar és a gyorsan között, de szerintem nem egyeztethető össze teljesen a kettő... berakhatod őket egymás helyére és értelmes lesz a mondat, te valahogy mégsem hangzik jól.
2011. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hamar: gyorsan

Hamarosan: nemsokára

2013. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"hamar munka sosem jó"
2013. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Osan, auchan
2016. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!