Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék válaszokat kapni...

Szeretnék válaszokat kapni egy problémámra. Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
A házunkban gáz főcsap csere volt.11.07-én kezdték a munkálatokat./HŐTERV/ Minden lakásban leszerelték a gázórát , mert szivárgott a gáz mindenhol ..a gömbcsapokat újra kócozták.08-án másnap egy a HŐTERV dolgozója bejárta a lakásokat és bejelölte hol vannak új nyílászárók./nálam mind apránként ahogy pénzem engedte.. kicserélve/Mondta hiányzik a szellőző adott egy ablakos telefonszámát.A konyha ablakom 10 nappal előtte lett cserélve. Az ablakosok /vidékiek/ nem mondták , hogy szellőző kell.Még aznap 08-án hívtam őket , mert gondoltam talán a szellőző árát is tartalmazza a kifizetett összeg.Csak 10-én tudtak volna jönni.09-én reggel 10óra körül jött a FŐGÁZ Meosa , hogy engedélyezze a gázóra visszaszerelését.Kora reggel , mivel nem jártam sikerrel az eredeti ablakosokkal ..még mielőtt jött a Meos felhívtam a HŐTERVES által kapott ablakos telefonszámát../őket ajánlják ha ilyen hiányosság van valahol/ Megrendeltem a szellőző felszerelését, még aznapra.A Meos érkezése előtt nem tudtak jönni mert már akkor ők a város másik végében dolgoztak.Jött a Meos és látta , hogy hiányzik ez a szellőző nyílás /1 a gázórának 1 a gáztűzhelynek , mindkettő a konyhában van/Azonnal elkezdte a jegyzőkönyv írását .Mondtam ne írja , mert elmondtam miért ..Mondtam jönnek az ablakszerelők délután 3 órakor. Nem hitt nekem ...ok. .Felhívtam ott előtte az ablakosokat és átadtam ,hogy igazoljon engem , nem hazudok. A telefont átadtam a Meosnak és azt válaszolta az ablakosnak , hogy ez őt nem érdekli. Folytatta a jegyzőkönyv írását.Leplombáltatta a fürdőszobai bojlert és a konyhai gáztűzhelyet.Azt mondta csináltassak légtértervet ami nekem lehet akár 100.000 ft-ba is kerülhet.Amit nem értek...hagyta a gázórát működni reggel 9.-délután 16 óráig anélkül , hogy szellőző lett volna az ablakon./a szobai gázkonvektorok működhetnek/Délután jöttek az ablakosok és felszerelték a szellőzőt/2 db-t/ Miután kész lett a munka , azonnal hívtam a Meost /jegyzőkönyvben név..tel.sz/ ,hogy jöjjön vissza , mert még akkor a mellettünk lévő lépcsőházban volt.Nem vette fel a telefont.Másnap reggel felhívtam őt és mondtam készen van a szellőző és legyen szíves ellenőrizze le és ha minden szabványos vetesse le a plombát , hogy ne a szomszédba vagy lavorban kelljen mosakodnom és hogy tudjak főzni.Azt felelte csináltassam meg a légtér tervet aztán adjam be a Meo osztályra aztán majd intézkednek.Kérdeztem ha lett volna szellőző az ablakon megadta volna az engedélyt ? azt válaszolta :Igen. Mondtam akkor sem volt légtér terv....Azután felhívtam a MEO osztály osztályvezetőjét és azt válaszolta a kérésemre , hogy honnan tudja azt a meos én mit szereltettem fel? mondtam :úgy ,hogy visszajött volna a másik lépcsőházból /60 lépcsőfok/erre azt a választ kaptam kövessem a jegyzőkönyvben leírtakat. Megköszöntem a kedves hozzáállását a problémámhoz.Amit nem értek: miért engedte a Meos , hogy egyáltalán működhetett a gázóra délután 16 óráig szellőztető nyílás nélkül. Ha véletlenül nem jól zárt volna az új tömítés..... szerencse , hogy a HŐTERV gázszerelői pontos munkát végeztek.DE !mi van ha?????Itt szerintem ha! egy kicsit emberséges lett volna a Meos ..nem kerülne sok pénzembe ez a Légtérterv..
2011. nov. 18. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Velem pontosan ugyanez történt.

Csináltatnom kell tervet, utána csináltassam meg a lyukat, majd hívjam ki a meóst, és ha nem is 100E-be, de 50E-be biztos belekerül cakpakk az egész.

Egy lyuk, amit én is kifúrhatnék, és felszerelhetném azt a K...va szellőzőt ennyi pénzbe és ilyen sok utánjárásba kerül. Ráadásul mivel nincs béléscsövezve a kémény, a vízmelegítőre meg se adják az engedélyt, ami 200E Ft minimum.

No én azt találtam ki, hogy nem csináltatok szellőzőt, se béléscsövet, hanem veszek egy kis villanybojlert meg egy kétlapos rezsót, az kevesebbe kerül, és ennyi.

Hozzáteszem, az az indok a leplombálásra, hogy meghalhatunk, mert nem jön be friss levegő. Ki van a t..köm, hogy mindenbe beleszólnak. Ha én vállalom a felelősséget, és azok akik itt laknak, szintén tudomásul veszik, hogy 1000:1-hez esélyes, hogy veszélyben van az életük, és nekik így jó, és senki másra nem veszélyes, hisz ez nem gázszivárgás, akkor mi a rohadt jó anyjukért nem hagynak minket békén??? Persze tudom a választ, hogy egy lyukért, amit az emberek 99 százaléka azonnal eltöm, ahogy elhúzza a belét a meós (mert különben mi a fenének a hőszigetelt ablak), kiszedjenek megint egy nagy valag pénzt. Így is nyomorultak vagyunk, kezét csókolom!!!!

2011. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!