Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erröl?

Mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés
nem mehetek sehova szilveszterezni mert a szüleim szerint ''még csak 16 éves vagyok''. Most komolyan, jogosan akadok ki ezen, vagy tényleg ne menjek sehova?
2011. dec. 31. 10:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Lehetnének kicsit lazábbak, mondjuk az attól is függ, hova kérezkedtél el
2011. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
oszt társamhoz, igaz csak reggel tudnák hazajönni a buszok miatt, de végülis sehova se mehetnék...ja de bocsi, velül elmehetnék, na kössz:s
2011. dec. 31. 11:07
 3/23 anonim ***** válasza:

Én elengedném a gyermekem, de csak akkor, hogyha mindig amikor megmondom neki, hogy haza kell jönni hazajön (legfeljebb kevés késéssel). Ha már egyszer-kétszer becsapott, nem biztos, hogy esélyt adnék egy Szilveszteri partira pont. Ha ő nem bízik meg bennem, hogy elmondja, hogy néha hova megy (csak csavarog engedély nélkül), én miért bízzak benne?


Nem tudom te milyen magaviseletű gyerek vagy. Elvégre még gyerek vagy, ha csak 16 éves vagy. Viszont nagy! gyerek már, de még nem felnőtt! Ha jó és szófogadó vagy, én elengednélek. De ha már párszor rajtakaptalak dohányzáson, iváson, akkor nem valószínű. Ahhoz, hogy egy szülő nagyobb teret adjon a gyereknek, bizonyítani kell. Hát nálam meglenne a lehetőséged. De ha azt mondanám, hogy 1-re érj haza és nem úgy lenne, akkor..... (hacsak nem hívnál fel telefonon.


Viszont az a szülő, aki egyáltalán nem ad esélyt egy 16 éves gyereknek bizonyítani, hogy megbízható, az nem normális.... szerintem. Amiből az jön majd, hogy átveri a szülőt.


Anno én mindent megbeszélhettem a szüleimmel. Sokszor nem engedtek el engem. De olyan 15-16-tól lazult a dolog... legalábbis ha kész volt a lecke és hétvége volt. Viszont akkor is korán (kb. 10 körül otthon kellett lenni. Viszont 17 évesen már mehettem az autójukkal. Dolgoztam és viszont hetente kb. 3x elmentem a barátaimmal. Általában étterembe mentünk és sültkrumplit eszegettünk. Nem iszákoskodtunk. Max. fél - egy óra késéssel otthon voltam. De nem sok idő kellett (talán fél év) és addig voltam el, ameddig akartam, csak szólnom kellett, hogy anyuék mégse aggódjanak és mindig megmondtam, hová megyek.


Milyen viselkedésű lány vagy? Szófogadó? Segítesz otthon? Legalább néha felmosol vagy elmosogatsz. Pozitív vagy a szüleiddel és nem csavarogsz? Mert ha tényleg jó vagy, akkor én sem értem. Ismerik a barátaid, vagy legalább mesélsz róluk otthon, hogy milyenek? Ugye nem dohányzol és nem iszol? - mert ez utóbbi viszont levon a pozitivitásodból.

Szóval ismernelek kellene. De ha jó lennél, elengednélek... de nem ajánlanám, hogy becsapj egyszer is!


Milyen vagy? tulajdonságaid?

2011. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Még egy szó! Próbálj néha segíteni otthon. Azzal látják hogy nagylány vagy! Első legyen a lecke és ha normálisak a szüleid, akkor nagyobb teret adnak. Persze ne dohányozz és ne igyál! :)
2011. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
fiú vagyok, nem szoktam inni, cigizni se, most se azért mennék, általában jó magaviseletű vagyok, igen szoktam segíteni, többet is mint a korombeliek, falun lakom ugyhogy van munka, a nyarat átdolgoztam, 2-3 szor mentem el otthonról, mondjuk mostanában már kezdem elhanyagolni ezeket, mert úgy gondolom valamit valamiért, úgy gondolom jó barátaim vannak szóval nincs velük baj, ha valahova elmentem, szóltam nekik és időben hazajöttem, mindig a bátyjáimmal jöttek, hogy ők sem mehettek el, engem viszont már kiközitenek. Ők nem voltak fiatalok? Vagy nem értem.
2011. dec. 31. 11:27
 6/23 A kérdező kommentje:
*kiközösitenek hogy nem megyek soha sehova
2011. dec. 31. 11:28
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg nekik, ezt a kérdést, és amit te leírtál oda. Én is szépen lassan vettem ra anyuékat, hogy engedjenek el ide oda. Persze úgy, hogy egyfolytában kapcsolatba voltunk, mindig csengettem őket, hogy minden oké, nem vagyok részeg, nem erőszakolnak meg és nem raboltak el, és ok is hívtak, hogy minden oke. Aztán mikor látták, hogy megbízhatnak bennem ,mert nem vagyok mai felfogású kisribanc, sokkal engedékenyebbek lettek. Az eldinulás mindig a legnehezebb, de aztán megy minden magától, hisz tudják, az ők kicsi kis aranybogaruk, egy nap felnő és kirepűl a családi fészekből. Mindemelett hálás vagyok, hogy sok dolgot nem engedtek meg nekem, mert ma lehet nem itt lennék és nem érdekelne a problémád és segíteni se segítenék, hanem egy öntelt liba volnék.
2011. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, szerintem megmutatom, és ha úgyse engednek el, hát...
2011. dec. 31. 11:35
 9/23 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


Hát akkor tényleg nem értem, hogy miért nem adnak neked esélyt. Baromira félthetnek - ez lehet a baj. Pedig lassan lazítaniuk kell a "láncon". Muszáj!

2011. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó ötlet, amit a 7-es írt. Figyi kérdező! Próbálj egy megfelelő alkalmat keresni és ülj le a szülőddel beszélni. Légy hozzá nagyon őszinte és vigyél telefont. Ha hangos helyre mész, akkor legalább félóránként less a telcsidre.

Ha nagyon féltenek, kínáld fel, hogy dobsz egy smst, hogy rendbe vagy és időben hazamész. Kérj esélyt! De ne hisztizz!!! semmiképp sem! És ha nem engednek, akkor is segíts nekik valamit ma. Még meggondolhatják magukat.


Mutasd meg nekik ezt az oldalt, hogy megkérdezted, hogy mit kellene tenned, hogy a jó kapcsolat megmaradjon szülők-gyerek között és hogy mégis elmehess.


Ird ám meg, hogy sikerült-e! :)))

2011. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!