Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hibás a dalszöveg?

Hibás a dalszöveg?

Figyelt kérdés
A present simple-ben úgy van, hogy a segédigék a do(n't) és a does(n't), és a does(n't) egyes szám harmadik személyben használjuk (tehát ő (he/she/it). Először Bruno Mars Just The Way You Are című számában hallottam, hogy she DON'T-nak énekli ( http://www.youtube.com/watch?v=WoI9AUCQCco és tényleg! 0:48-nál) Jó, tisztában vagyok vele, hogy valószínűleg így jött ki a rím, vagy valami, de akkor ez így helyes nyelvtanilag?
2012. jan. 6. 17:57
 1/2 bánomisén ***** válasza:

Mostanában terjed angol nyelvterületen a fiatalok között az a szokás - nevezhetjük szlengnek is -, hogy E/3-ban is don't-ot használnak.


Egyébként dalszövegekben nagyon sok nyelvtani hiba van, nem ragaszkodnak ilyenkor az irodalmi angolhoz.

2012. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is szoktam írni angolul "dalszövegeket" és én is sokszor ilyen hibákat írok, de tudatosan :) ez így nem helyes, de ahogy az előző is írta a szleng egyre inkább elterjedtebb :)
2012. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!