Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tükörfényes élfelület? részlet...

Erdi222 kérdése:

Tükörfényes élfelület? részletek lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,

néztem, hogy a késnek a vágóél részét tükör fényesre lehet csiszolni.. a kérdésem az lenne, hogy ehhez milyen élező eszközökre lenne szükségem..ha lehet megközelítő árat is mellékeljetek. Előre is köszönöm



2012. febr. 29. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Darabolni akarsz?
2012. febr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A késeket elvileg azért találták fel, mert valamit el akartak vágni velük..és minél élesebb általában ennek a követelménynek annál jobban tudnak eleget tenni..

De az utalásodra válaszolva: nem azért szeretnék ilyet csinálni mert egy agresszív állat vagyok, nem is önvédelemre (arra ott van a kezem/lábam) csak igényes vagyok és szeretném a maximumot kihozni a késemből..

ui.: legközelebb ne vissza kérdezz, hanem inkább akkor írj ha tényleg tudsz valamit..köszönöm

2012. márc. 12. 22:39
 3/3 anonim válasza:
Nagyobb finomságú (1000-2000-tól ) élezőkövekkel,csiszolóívvel,végül fenőpasztás bőrszíjjal vagy rongykoronggal.Csiszolóívet megúszod 1-2 ezer Ft-ból,fenőpaszta 1000Ft körül van,egy db jó minőségű kő 2-3ezer Ft,ha okosan válogatsz,10ezer Ft-ból megúszod.Vannak élezőrendszerek(Lansky,Spyderco Sharpmaker),ezekkel egyszerűbben meg tudod élezni/fenni a késed,csak ezek már 10ezer Ft felett vannak.
2012. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!