Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyakori az olyan pénzes, aki...

Gyakori az olyan pénzes, aki full nem tanult annak idején semmit?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérded e hogy vagyongyűjtéshez kell e ész és tudás? Nm kell semmi!
2012. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ez elég tanulságos:

'Lawrence "Larry" Ellison, az Oracle cég CEO-ja mondta el a következő beszédet a Yale Egyetem végzőseinek. Nem tudta befejezni, mert lerángatták a színpadról:


"Tisztelt Yale Egyetem végzősei, elnézést kell kérnem, hogy már többször el kellett viselniük ehhez hasonló bevezetőket, de szeretném, ha megtennének nekem valamit. Kérem nézzenek jól maguk körül. Nézzék meg a baljukon ülő évfolyamtársukat. Most nézzék meg a jobbjukon ülő évfolyamtársukat. Most gondolkodjanak el a következőn: 5év múlva, 10 év múlva, még 30 év múlva is, nagy az esély arra, hogy a baljukon ülő személy vesztes lesz. Viszont a jobbjukon ülő személy az is vesztes lesz. És maguk, ott középen? Mire számíthatnak? Vesztesek lesznek.


Vesztes Cum Laude.


Ha előre tekintek, nem látok fényes jövőt, nem látok ezernyi kiemelkedő ipari vezetőt. Most fel vannak zaklatva. Ez természetes. Mégis, hogy jövök én, Larry Ellison, aki kibukott az egyetemről ahhoz, hogy ilyen módon ítélkezzem a nemzet egyik legnagyobb presztízsű egyeteme végzősei előtt? Megmondom.


Mert én, Lawrence Ellison, a bolygó 2. leggazdagabb embere, kibuktam az egyetemről, és maguk nem. Mert Bill Gates, a bolygó leggazdagabb embere kibukott az egyetemről és maguk nem. Mert Paul Allen, a harmadik leggazdagabb ember, kibukott az egyetemről, és maguk nem. És azért mert Michael Dell, aki jelenleg a kilencedik helyen áll, is kibukott. És erősen tör felfelé.


Most nagyon fel vannak zaklatva. De ez természetes. Hadd bátorítsam önöket azzal, hogy nem hiába szerezték meg keserves munkával a diplomájukat. Nem hiába töltöttek el 5 évet itt azzal, hogy jó munkamorált tanuljanak, kapcsolatokat építsenek ki, és egy életre megismerkedjenek a terápia szóval. Mindez nagyon jó. Kell is majd a jó munkabírás. Kellenek is majd maguknak a kapcsolatok, és bizony, kell is majd a terápia. Mert maguk nem buktak ki, és sosem lesznek a világ 10 leggazdagabb embere között. És bele kell törődniük egy patetikus, évi 200 ezer dolláros állásba, ahol is a fizetési csekküket egy volt évfolyamtársuk írja majd alá, aki két éve kibukott.


Most azon méláznak, hogy van-e még remény? Nincs. Maguk már végeztek. Túl sokat abszorbáltak. Már beépített sisakot viselnek. Most azokhoz szólok akik még nem végeztek: ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni. Pakoljanak össze! Menjenek el! Ne jöjjenek vissza! Valósítsák meg álmaikat! Mert bizton mondhatom, hogy az a beépített sisak úgy fogja lehúzni magukat, mint most ezek a biztonsági őrök engem....."

2012. márc. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a vicc hogy bunkókám azt nem veszi észre hogy a pénzét az keresi meg aki nem bukott ki aki tud produkálni valamit. Ilyen a szemét tróger ember!
2012. márc. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

NEm bunkó de van benne igazság,nem csak EGYETEM kell,hanem célok rengeteg cél,önismeret önfejlesztés.Attól,hogy egyetemre jársz az csak 20% sokkal de sokkal fontosabb,hogy legyenek céljaid törtető legyél és hajts mint az őrült.

És nagyon igaza van abban,hogy valósítsa meg az ember az álmát.Mert nagy átlag el van mint légysz@r a falon,el van a kis 150-es állásával és az 50-es paneljába.

Ez a lényege a beszédnek,csak ti nem tudjátok kiszedni a lényegét,nem hiába ő ott tart ti meg itt tartotok,ahogy Donald Trumph is mondta.

2013. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!