Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki lehet szedni egy 100 vagy...

Ki lehet szedni egy 100 vagy 200 forintos érme közepét?

Figyelt kérdés

2012. márc. 21. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Préselve van, elvileg kiszedhető. Melegíteni vagy hűteni kellene.
2012. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A 100 Ft-os érmének a közepét hűtéssel ki lehet venni. Egyik ismerősöm megcsinálta beletette egy fagyasztóba kb -15 fok volt benne 2 napig fagyasztotta majd amikor kiszedte rátette a satu padra és egy véső meg egy kalapács segítségével kitudta szedni. A 200 Ft-os érmével még nem próbálkozott.
2012. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Kipróbálom! :)
2012. márc. 21. 15:12
 4/5 anonim válasza:
úgy kell szétszedni, hogy fogod rárakod egy villáskulcsra, aminek olyan széles a belseje mint a százas magja, a másik végét egy fogóval valaki megfogja hogy ne mozogjon, fogsz egy fém valamit ami kb olyan széles mint a százas közepe rárakod és ráütsz párat.. simán kijön.. de sima vasta szöggel is jó aminek a hegye le lett csípve.. kb 1 perc az egész:D csak jól kőrbe kell ütögetni a peremét( mármint a közepének ) JA ÉS A 100-as oldalon üsd:DD
2012. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Csak érdekességként, én többször találkoztam már olyan százassal, aminek a külső peremén sérülés, törés révén előtűnik a fél mm-es krómréteg alól egy sima, rozsdásodó vasmag, ami a teljes korongot kitölti, a közepének a reze csupán egy tizedes (valószínűleg réz-szulfiddal) felvitt bevonat. Na, ENNEK nem ütöd ki a közepét.

Hogy az ilyen százasok állami költségcsökkentés vagy hamisítás révén kerültek be a napi forgalomba, azt nem tudom.

Szétbarmolás nélkül is lebuknak az ilyen százasok, mert fogja a mágnes a vasmagját.

2015. ápr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!