Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 17 oldalas önéletrajz? Nem...

17 oldalas önéletrajz? Nem sok az egy picit egy 26 éves lány esetében?

Figyelt kérdés

Kaptam egy amerikai típusú német nyelvű önéletrajzot egy lányismerősömtől,hogy én,mint németes szakember,javítsam ki,meg kicsit fényezzek rajta (nyelvileg,stilárisan,meg egyéb).


Az anyag szerintem amúgy lényegileg rendben van,de a hosszán kiakadtam.17 oldalas önéletrajz szerintetek nem sok?(Ja,a lány 26 éves.Tehát nem 50 hogy annyi élettapasztalata legyen,hogy azt ennyire kelljen részletezni.)Valahogy az a benyomásom, hogy ennyit egyetlen munkaadónak se lesz türelme,ideje,energiája végigmazsolázni,még akkor se, ha csak tételesen a munkatapasztalat van benne felsorolva...Viszont kérte, hogy nézzem át... nyelvileg nem tudok "belekötni",de a hossza zavar... most 26 éves és 17 oldalas az önéletrajza, ha majd 50 lesz,akkor már 100 oldal lesz? Vagy ez csak nekem szemetszúró? Ezt szerintetek minden munkavállalónak van türelme,ideje,energiája végigolvasni, vagy ha mástnem végigolvastatni egy titkárnővel,HR-essel? Kétlem!


2012. ápr. 1. 10:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg helyen volt gyakornok,önkéntes meg mindenféle ingyendolgozó lótifuti,amiből az persze senkit nem érdekel,hogy ezt ingyen tette vagy pénzt kapott érte(ez érdekli talán a munkaadókat a legkevésbé,főleg a "mennyit" kérdése),de azért szerintem ennyi idősen 17 oldalas önéletrajz nagyon durva, főleg ha egy állásra jelentkeznek 20-an(akkor igen keveset írtam a mai állástalan világban), és mindenki ennyit ír, akkor a HR-es vagy ledarálja az összes önéletrajzot és találomra felvesz valakit, vagy felveszi azt,aki csókos,protekciós,ismerős, barát barátja...stb. vagy befonja a haját és megőszül mire mindent végigolvas.Szerintem erre ma senkinek nincs ideje.Mit gondoltok?
2012. ápr. 1. 10:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy munkaadó sem fogja végig olvasni. Kár is beadni.
2012. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Visszaírtam neki, hogy most gondoljon bele.17 oldal/fő, egy állásra a mai állástalan,túlképzett világban van minimum 20 jelentkező(akkor szerintem iszonyat keveset írtam,a sikerszakmákban és a képzettséget nem igénylő szakmákban meg százak,ha nem ezrek...most gondolok itt egy CNC-marósra vagy egy esztergályosra)... ő amúgy diplomás, szociális szférában dolgozott eddig pénzért, meg millió helyen volt önkéntes ingyen... (az persze,hogy ingyen csinálta vagy pénzért,megintcsak nem érdekel szerintem senkit,a lényeg,hogy csinálta),de ezt 17 oldalban felsorolva tényleg durvának tartom... de látom akkor nem csak én vagyok ezzel így... Ja,és én nem vagyok munkaadó,csak egy nyelveket beszélő ember... az önéletrajz amúgy német nyelven íródott,én ezenfelül még angolul és olaszul beszélek, és a lány,akit egyébként Lillának hívnak,azt kérte,hogy még egészítsem ki... de könyörgöm,17 oldalon mit egészítsek ki? Azon inkább "húzni",kurtítani kellene,jól gondolom...?
2012. ápr. 1. 10:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam munkaügyi központban pár hete(merthogy nekem sincs most fix,állandó,fizetésért végzett munkám dacára annak,hogy 2 nyelven felsőfokon,egyen társalgási szinten beszélek) ,ott az ottani ügyintéző fiatal csaj azt mondta, hogy 2,nagyon max. 3 oldal legyen,de akkor annak minden szava lényegi legyen és minden más motívációs levélbe legyen,de az se legyen nemtudomén tucatnyi oldalnyi... szóval így nem tudom mit javítsak rajta... lényegében szerintem a 2/3-át ki kellene dobni,és esetleg valahogy koncentrátum-szerüen,tehát sürítve beleírni mindegyik munkatapasztalatot egy motívációs levélbe,de mindegyikről nem többet,mint maximum 1-2 bővített,összetett mondatot... de szerintem ezt ha még bővítem,a kutya nem fogja már elolvasni(szerintem már így sem)
2012. ápr. 1. 11:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Mikor megírtam neki most az előbb e-mailben a hosszra való célzást, azt írta vissza, hogy azzal én ne törődjek, és visszaírt annyit, hogy egy bizonyos részt nézzek át ami a tizenhét oldalból egy felet tesz ki és azt javítsam ki,a többihez ne nyúljak.Na erre mit lehet mondani ? XD
2012. ápr. 1. 11:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszi,hogy pedig dehogy lesz a vége.
2012. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. : nem értelek.Légyszi fejtsd ki,mit akartál írni,mert 10x olvastam el,amit írtál,de nem bírtam kihámozni belőle az értelmét.
2012. ápr. 1. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszi ,hogy ezzel a halom írománnyal lenyűgözi a munkáltatót,pedig pont ellenkezőleg. Ennyi.
2012. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha kevésnek tartják a referenciákat, de egyébként(diplomák,képesítések,helyszini benyomás,stb.) valaki elég jónak tűnik,akkor úgyis rákérdeznek,hogy Hölgyem/Uram, maga hogyhogy csak ennyi referenciát adott meg?hogyhogy csak ennyi helyen dolgozott?


és akkor el lehet mondani,hogy nem akartam regénnyit írni,de dolgoztam itt is,itt is,itt is, meg emiatt is meg amott is...nem?

szerintem...

2012. ápr. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!