Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi legyen az 500 Ft-tal?

Mi legyen az 500 Ft-tal?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a lovadrával ilyen városi rendezvényen, ahol az oktató vezetgettetett a lovakon. Én a sajátommal mentem, de őő is munkába lett fogva. 500 ft volt 3 kör. Én a saját lovamat vezettem, és felült rá egy kislány. Előtte kell fizetni, de már elindultunk, és mondta az apja, hogy majd utána fizet. És a végén nekem adta a pénzt. A barátnőmmel hőlégballonozni akartunk, ezért nem adtam vissza a pénzt. Egyébként az ő anyjáé a lovarda. Miután végeztünk a lovagoltatással hazamentünk. az oktató összeszámolta, és 25E forint jött össze. Senki nem tud a pénzről, csak a barátnőm.
2012. máj. 19. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem értem, pontosan mi is a probléma?
2012. máj. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
67%
kaptál valakitől 500 forintot, mert ment a lovaddal a kislánya. ennyi...
2012. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy nálam van egy ötszázas, ami igazából nem is biztos, hogy az enyém. De az én lovammal szereztem. Adjam az oktatónak?
2012. máj. 19. 23:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Alapból az oktatónál kellett fizetni, aki csak ült, de már elindultunk, ezért nekem adta a pénzt a bácsi.
2012. máj. 19. 23:54
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem menj oda bnőd anyjához, és mondd, hogy nálad maradt ennyi pénz (keríts valahonnan egy 500-ast) és kérdezd meg, hogy mit kezdj vele!

Ez lenne a legbecsületesebb megoldás, lehet, hogy azt válaszolja, hogy megtarthatod, akkor lelki-ismeretfurdalás nélkül alhatsz:) Hidd el, ha úgy adod elő, hogy hoppá, itt maradt, mi legyen vele? Nem fognak rád haragudni.

2012. máj. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
94%
szerintem is menj oda az oktatóhoz, hogy az egyik apuka neked fizetett, de véletlenül nálad maradt az 500-as. szerintem egy normális felnőtt sem pénzéhes annyira, hogy elvegyen egy 500ast tőled, de ezzel a gesztussal biztos szerzel egy jó pontot, látni fogják, hogy mennyire becsületes vagy!
2012. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy, hogy ennyire becsületes vagy és csak ilyen kevés pénzről van szó (két liter tej ára) és neked mégis huzza a zsebed mintha sok kg súly lenne. De én erre csak azt tudom mondani h ne foglalkozz vele. Egyik héten munkatársam fizette a reggelimet (kb 900 ft volt), és következő héten amikor visszaakartam neki adni, nem is emlékezett rá hogy tartozom neki. Annyira jelentéktelen, egy 1kg kenyér áráért senki nem fog reklamálni. Sőt, még én érezném magam rosszul ha valakit sanyargatnék hogy hé add már meg az 500 ft-omat :)
2012. máj. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Én is gratulálok a becsületességedhez, de az a pénz téged illet, hiszen azt, te a saját lovaddal, magad szerezted, nem a lovarda lovával.Gondolom a befolyt pénzt is a lovarda lovaira költik, nem a tiédre.Egy esetben illenék odaadni, ha előre megbeszéltétek, hogy te is felajánlod a saját ill a lovad munkáját a lovarda részére.
2012. máj. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!