Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnek forditokent (lengyel...

Szeretnek forditokent (lengyel vagy litvan tolmacskent) dolgozni forditoirodaban, de nincs tolmacs vegzettsegem. Szerintetek van eselyem papir nelkul is allast kapni forditoirodanal?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs!
2012. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból írod?
2012. máj. 27. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nincs.

Szerinted mennyire lenne fair azokkal szemben, akik elvégezték, végigküszködték az egyetemi éveket???

2012. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is végigküszködtem az egyetemi éveket. Most lesz az államvizsgám, de csak bölcsész leszek és nem tolmács. A fordítóirodákból vissza se jeleznek. Úgy érzem, rossz ajtón kopogtatok. Egy helyről írtak,hogyha lenne tolmács végzettségem, felvennének. Jövőre indul tolmács képzés az ELTE-n, 280.000 Ft-ért félévente. Lengyelen és litvánon is letenni anyagi csőd, akkor most haljak éhen a két diplomámmal?
2012. máj. 31. 14:39
 5/8 A kérdező kommentje:

A fairségről meg annyit, hogy lengyel szakon rajtam kívül mindenki félig lengyel volt, ráadásul anyai ágon, nyelvórára csak jegyet beíratni jártak be...

Én nem jelentkezem Lengyelországba magyar szakra, hogy papírom legyen az anyanyelvemről és nevethessek, hogy a lengyelek mit össze szenvednek a magyarral, de úgy látszik, ezt mások fordítva szemrebbenés nélkül eljátszák...

2012. máj. 31. 14:42
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Akkor most mi a kérdés?

Végezd el a tolmácsképzőt, aztán dolgozhatsz tolmácsként.

Ha ezt nem tudod/nem akarod, akkor meg próbálj elhelyezkedni abban, amire a bölcsész diploma feljogosít.

2012. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az anyanyelvi lengyelek az egyetemen c. történethez meg annyit, hogy ez nyilván rossz lehetett, egyértelműen az egyetem hibája, nem is értem, hogyan engedhetnek ilyet...
2012. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nyugodtan jelentkezz az irodákhoz, csak mondd meg, h. még nincs tolmácsigazolványod ,és azt is mondd meg, hogy majd lesz. Az iroda majd eldönti, hogy tud-e foglalkoztatni. Ez nem csalás, hanem üzleti döntés és semmi köze a fair-séghez, inkább egy szakmai-etikai döntés, amelyet őszintén el kell mondani.
2016. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!