Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan válasszak elektromos...

Hogyan válasszak elektromos gitárt és erősítőt?

Figyelt kérdés
Nincs rá sok pénzem csak ötvenezrem.Azt szeretném kérdezni h mit nézzek rajta fogólap,hangszedők.Ha megvettem mit állítassak be egyből a gitárboltban?

2012. jún. 30. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

A hangját hallgasd meg és azt, mennyire kényelmes rajta játszani.

Zörög-e a húr, mennyire zörög, mindenhol zörög-e, vagy csak pár helyen.

Ha végighúzod a kezed a fogólap oldalán, mennyire simára vannak eldolgozva a bundok végei, érződik-e hogy kiállnak kicsit.


Beállítás általában azzal jár, hogy ellenőrzik a nyak görbületét és úgy állítják be, hogy megfelelő kompromisszum legyen a zörgés és a magas húr közt.

Be sokták állítani az oktávokat és a megfelelő pickupmagasságot is, legalábbis ha korrektül csinálják.

Azt is célszerű megnézetni, valamelyik bund nem áll-e ki jobban a többinél.


De ennyiből ne remélj csodát, amit ezért a pénzért kapsz, nyilván se hangminőségben, se kidolgozásban nem valami csúcs.

2012. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.tudom csak egy kezdő "szettet" szerettem volna
2012. jún. 30. 19:09
 3/6 A kérdező kommentje:
És az erősítő??
2012. jún. 30. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Erősítő... hát, ebben a kategóriában szerintem nincs nagy választék.

Ha van olyan, amibe tettek valami digitális modellező cuccot, akkor megspórolhatod az effektet egy darabig, de ezek azért nem szólnak igazán szépen, pár hangszín jó lehet.

Lehetőleg egy minumum 10-15W-os legyen, jó, ha van venne benne gain szabályozás, hogy kicsit lehessen dögösebb hangot csinálni és legalább egy reverb nem árt, az ad egy kis teret neki, de nem tudom, ilyen árban találsz-e.

2012. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönök mindent :)
2012. júl. 1. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kezdő szettet szeretnél, akkor két lehetőséget látok.

Vagy veszel tényleg egy szettet, amiben van gitár+erősítő+pengető+heveder, esetleg hangoló.

De ebben az árban, csak (elnézést) gagyit fogsz kapni.

Vagy veszel használtan gitárt és erősítőt. Persze akkor nem árt, ha van egy legalább kicsit hozzáértő ismerősöd. 35-40 ezerért már lehet kapni Squiert, vagy nagyon alja Epiphonet, ami még mindig jobb szerintem, mint egy vorson... 10-15 ezerért pedig kapsz 10-15 wattos erősítőt.

2012. júl. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!