Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli vagyok és nem...

Ha munkanélküli vagyok és nem tudom saját magamnak fizetni a TB-t akkor van rá mód hogy az állam fizesse helyettem míg munkát keresek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta hogy ebben az esetben az önkormányzatba kell menni és ott kérvényezni hogy az állam fizesse. 23 évesen erre van esélyem vagy felejtsem el az egészet?

2012. júl. 8. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
én kb 3 hónapja regisztráltattam magam a munkanélküliben mint pályakezdő munkanélküli. nekem azt mondták hogy nem fizetik hanem saját magamnak kell fizetnem havi 5100 ft-ot. csak tudnám miből mikor semmilyen segélyt vagy ellátást nem kapok.
2012. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Én eddig azt hittem, hogy ha bejelentkezem munkanélkülinek, akkor automatikusan fizetik a TB-t. 21 éves vagyok, fél éve abbahagytam a sulit, azóta nem tanultam és nem dolgoztam. Most nyárra terveztem, hogy bemegyek, hogy legalább a TB-m rendezve legyen. Akkor ezek szerint nem is lenne értelme? Nekem sincs pénzem, hogy önerőből fizessem.
2012. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Állítólag az önkormányzatnál ki lehet bulizni hogy ne saját magunknak kelljen fizetni. Ami azért durva mert jövedelmem az nincs és emiatt anyámra hárul ez a feladat is -.-

Egy jó tanácsot fogadjatok el tőlem: Soha ne legyetek regisztrált munkanélküliek mert ugyanúgy jártok mint én...

2012. júl. 8. 20:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és nálunk nem 5100 hanem 6390 Ft a TB havidíja :@
2012. júl. 8. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nincs vagyonod és nem laksz közös háztartásban olyannal, aki keres, akkor igen.
2012. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én 22 éves vagyok, jelenleg is regisztrált álláskereső.

Nálunk úgy működik az önkormányzatnál, hogy kérsz a Munkaügyiből egy hatósági bizonyítvány, amelyben szerepel az, hogy a Munkaügyinél regisztrált álláskereső vagy. Majd ezek után beviszed ezt a papírt az Önkormányzathoz, egy-két papírt még kitöltesz az adataidról és ők fogják a TB-det fizetni. + Még küldenek erről egy levelet is, hogy medtől meddig fizetik a TB-det.

2012. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
menj a munkanélkülibe, kérj egy hatósági bizonyítványt, hogy munkanélküli vagy menj el ezzel az önkormányzat szociális osztályára, ott tudod kérvényezni. egy évig fizeti az állam.
2012. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 macflower válasza:
Az önkormányzat csak akkor fizeti a TB-det, ha elmész közmunkára, amit az önkormányzat intéz el neked... Szemétszedés, levélszedés, hólapátolás... ilyesmik. A TB havidíja pedig 6.700 Ft jelenleg. Érdemes inkább valami bejelentett munkát nézni inkább, ahol a munkaadó fizeti utánad ezeket a járulékos költségeket. De azt, hogy az állam bevállalja helyetted a fizetést, azt el kell felejteni. Fontos hogy legyen TB-d, mert ha bajod van, hozzád sem nyúlnak, ha nincs biztosításod. Nem mintha olyan sokat veszítene ezzel az ember, mert katasztrófa ez az egészségügy, de azért mégis...
2013. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!