Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért míndig a helyesÍrás?

Miért míndig a helyesÍrás?

Figyelt kérdés

ide ha kérdést kiír valaki és ha nem jó a helyesírása akkor midig akad valaki aki beszól hogy: a helyesírásodból ítélve, meg én a helyírásod miatt aggódnék, stb, stb, stb.

miért míndig ezt figyelik, és kritizálnak... nem egy mindegy annak hogy ki hogy írja, én sem figyelek a helyesírásra mikor gépelek.



2012. júl. 27. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak egészen eltérő szintjei a helyesen nem írásnak. Van, aki csak félreüt egy-két billentyűt, abba felesleges belekötni, látszik hogy nem szándékos.

Van, aki eltéveszt pár szót, és csak felhívják a figyelmét arra, hogy nem úgy kell (muszáj - muszály).

Van, aki divatból vagy szándékosan torzítva ír, ezeket már megszólják, és idegesítő is olvasni (ien, vok, vagy a kényszeres "w"-használat).

Van egy olyan, egyre növő réteg is, aki egyszerűen nem tanult meg helyesen írni, és még abban a korban is van, amikor ezt kellene tanulnia, de mégsem teszi azt. Ők azért megérdemlik, mert nemcsak igénytelen, hanem lustaság is részükről, hogy a böngésző ajánlása alapján sem képesek javítani és úgy beküldeni.

Van egy olyan réteg is, aki vagy határon túli magyar és normálisan nem tanították meg, vagy már nem tanul és nem is tanulta meg, vagy iskolázatlan, alulképzett, és képtelen normálisan írni. Részben igazságtalan beléjük kötni, részben viszont ugyanúgy fel lehetne róni, hogy nem képesek legalább az ajánlást elfogadni, sokszor pedig nem is lehet értelmezni hogy mit akarnak kifejezni.

2012. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na ezeket utálom én is a legjobban : Van, aki divatból vagy szándékosan torzítva ír, ezeket már megszólják, és idegesítő is olvasni (ien, vok, vagy a kényszeres "w"-használat).
2012. júl. 27. 18:27
 3/4 2xSü ***** válasza:

A helyesírással ugyanúgy jellemzed magad, mint az öltözékeddel, a beszédeddel. Ha rossz helyesírással írsz, akkor az olyan, mintha szakadt, koszos ruhában, kócosan, büdösen mennél az emberek közé.


Másrészt ugye felteszel egy kérdést. Vagy csak úgy általában kommunikálsz valakivel. Akkor tiszteld meg már annyival, hogy könnyebbé teszed neki az olvasást. Hiszen sokszor több ember olvassa azt, amit írsz, objektíven nézve sokkal kisebb fáradság neked helyesen írni, mint másoknak kibogarászni azt, hogy mit akarsz mondani. Nyomd meg az a nyamvadt Shift-et a mondat elején! Tedd ki a vesszőket! Olvasd már el újra, hogy értelmes-e amit írtál! Hidd el, nem kerül sok extra idődben. Chat-en még értem a pongyolaságot, sietséget, meg a rövidítést. SMS-ben is értem a rövidítéseket. De itt van hely, van idő arra, hogy helyesen írj.


Harmadrészt nem is olyan nehéz helyesen írni. A nagyobb böngészők jelzik, ha valami rosszul írsz le. Ha nem tudod mi a helyes forma, akkor pont itt az ideje, hogy utánanézz. Én is így tanultam meg pár szó helyes írását. Egyszerűen megszoktam idővel, hogy melyik a helyes forma.


Negyedrészt a helyesírást ugyan megtanítják az iskolában, de ténylegesen olvasással lehet elsajátítani. Aki rosszul ír, az valószínűleg nem olvas szerkesztett, ellenőrzött tartalmat. Aki meg nem olvas ilyen tartalmat, az általában műveletlenebb, amiből nagyon sok dolog következik. (Rosszul ítél meg, rosszul tud valamit.)


A legtöbb ember nem tud helyesen írni. Ez puszta tanulatlanság, műveletlenség. Erre nem mentség az, hogy úgy írsz, ahogy akarsz. Mivel társas viszonyról van szó, nem csak téged érint, hogy hogy írsz. Van, aki tudja hogyan kell helyesen írni, de jópofizásból ír szavakat rosszul (lásd: szyjjja). Na ő meg azt nem érti, hogy mi a helyesírás célja. A cél a nyelvi változások, változatok egy mederben tartása, az írásos kommunikáció minél könnyebbé tétele. Ha nem lennének helyesírási szabályok, vagy az emberek többsége nem tartaná be ezeket, akkor igen hamar ezerféle változat születne, nem telne bele két-három generáció, és nem értenénk meg egymást.


Én nem szoktam kritizálni, de a súlyosabb hibák, vagy a helyesírási hibák túl nagy száma néha belőlem is kihozza, hogy megjegyzést tegyek rá.


A te kérdéseddel is ugyanez a helyzet. Magyar ember nem fogalmaz úgy, ahogy megfogalmaztad a kérdést első sorát. Hiányoznak vagy nem megfelelőek az írásjelek, nincsenek mondatkezdő nagybetűk. Arról már nem is beszélve, hogy a szavakat is rosszul írod le. Pusztán csak abból fakad, hogy nem olvastad el újra a kérdést, mielőtt elküldted volna. Most meg mindenki más bogarássza, hogy mit akar jelenteni. Ez ugyanaz a mentalitás, mint eldobni a szemetet az utcán, más meg le van ……va. Vagy megállni az út közepén a legnagyobb forgalomban, mert beugrassz a boltba.


Persze az is lehet, hogy annyira megszoktad a helytelen formát, hogy már fel sem tűnik. Most mit mondjak erre? Tényleg elég nagy baj.

2012. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ennyi, igaztat is adok, csak van amikor tényleg síetek az írással és a mondani valóval, és sokszor leszarom hogy ha nem úgy írom ahogy helyes, és nem ellenőrzöm hogy mnit irok. de igazad van!
2012. júl. 27. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!