Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sétáltam ma este a városban...

Sétáltam ma este a városban és találtam egy okostelefont. Vétettem, hogy megtartottam?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 01:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
MÉG nem! Holnap reggel első dolgod legyen róla egy számot felhívni, és beazonosítani a tulajdonost! Ha nem lehetséges, vidd be a legközelebbi rendőrkapitányságra. Ott átveszik, és mehetsz Isten hírével. Ha ez 8 napon belül nem történik meg, akkor lopásnak minősül a tetted!
2012. aug. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen, nézd meg van-e benne otthoni vagy az utolsó hívást hívd fel, és ad vissza. Te fordított helyzetben mit tennél. Különben én hiszek a karmában.
2012. aug. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Én megtartanám. Eleve nem kellett volna elhagynia annak akié... Én is vigyázok a holmijaimra, egy darab tollnál értékesebb dolgot nem hagytam még el sosem. Telefonomat lopták már el, de az más. Táskámból lopták ki. Aki elhagyja a cuccait a város közepén, az így járt..
2012. aug. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szerintem is vissza kellene adnod.
2012. aug. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3

Szegény bíró sírna a röhögéstől, ha te lennél a megtaláló, és ezt előadnád. Nem megbántani akarlak, de tényleg nem így működik a világ. Ráadásul ha az illető azért hagyta el mondjuk, mert elesett, és hirtelen nem nézte meg, minden a helyén-e van? Ennyi emberiesség kell, hogy legyen mindenkiben. Ha mást nem, akkor legalább magad miatt, hogy ne kerülj bajba.

2012. aug. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Erre csak az tudom mondani,hogy:Kinek mi a vétek.
2012. aug. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hívj fel róla egy számot, és juttasd vissza az eredeti tulajdonosához! Nekem egyszer a városban kiesett a zsebemből a telefonom, mikor észrevettem, hogy nincs a zsebemben... Ne tudd meg milyen érzés volt. :( Szerencsére azóta meglett, egy öreg bácsi és a felesége találták meg, és visszaadták.

Gondolj bele, hogy milyen lehet, ha elveszted és valaki megtartja. Aztán meg fizethetnéd helyette a telefonszámlát, kivéve ha letiltatod a számot, de akkor vehetnél újat, ami nem olcsó mulatság.

2012. aug. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is találtam már telefont nem is egyet, meg pénztárcát is. Mindegyiket visszaadtam. Ennek ellenére tőlem folyamatosan ellopnak valamit, szóval ennyit a karmáról. :D Utoljára a méregdrága telefonomat vették ki a táskámból, amire kb. 4 évet vártam, hogy megvehessem. Örültem volna neki, ha a rendőrség megtalálja, de mint várható volt nem így történt. Szóval magamból kiindulva én örülnék, ha visszakapnám a telefonom, úgyhogy szerintem te is add vissza. :)
2012. aug. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De én is örülök,hogy találtam egyet. :D
2012. aug. 22. 09:14
 10/16 anonim ***** válasza:
A bilincsnek is fogsz? Azon kívül légy igazi ember. Annak a telefonnak van egy tulajdonosa, aki várja vissza, hátha visszakapja. Gondolj csak bele. Milyen boldog lenne, ha vissza kapná? Ebben keresd az örömöt. Légy több, mint egy tolvaj.
2012. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!