Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 'Antiszociális' barátomon...

'Antiszociális' barátomon hogyan segítsek?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam. Nem szeret iskolai programokon részt venni, nem szeret szerepelni. Nem nagyon vannak barátai, csak az iskolából és mikor próbálnánk elhívni valahova mindig talál valami ostoba kifogást. Nem is értem. sokszor lenéz és kiröhög másokat, de egyébként egy nagyon aranyos srác. csak nem enged közel magához senkit. már a szülei pszichológust keresnek neki hogy miért ilyen. szeretnénk segíteni rajta. barátkozni vele. szerintetek mit kéne tennünk?

2012. szept. 27. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Aszociális. Az antiszociális ember személyiségzavaros és veszélyes a társadalomra, ehhez képest az aszociális csak társaságkerülő - nem mindegy.


Vannak ilyen emberek, és a természetük ilyen, nem felveszik a viselkedést. Ha tizenéves, akkor még erősödik is kicsit a befelé fordulás.

Ha ő nem akar tenni ellene, akkor nem sokat tudtok csinálni, mert általában az ilyen emberek az "erőszakos" viselkedéstől csak jobban elfordulnak az emberektől, hiszen a velük való érintkezés rossz élmény.

2012. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szeret eljárni sehova menj te hozzá és ott csináljatok valamit pl.: filmnézés, számitógépes játék,..vagy nem tudom, kevés lehetőségek vannak tudom jól én is egy ilyen "antiszociális" ember vagyok. nem tudom mit kéne tennetek mert szinte lehetetlen megváltoztatni őt ha nagyon zárkózott akkor nagyon nehezen teszitek őt nyíltabbá vagy nagyon sok időbe telik. Nálam több hónap kell mire elfogadok egy új közösséget. sajna ez van így formált az élet kiskoromban. A legfontosabb h ne érezze kiközösítve magát. remélem segítettem valamivel


19/f

2012. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
# 1-esnek üzenem hogy nem feltétlenül rossz élmény, mert nem mindegy hogy ki az a személy akivel érintkezünk és hogy milyen a viselkedése.
2012. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is utáltam az iskolai kötelező programokat ünnepélyeket meg osztálykirándulásokat.


És, ez nem baj!

2012. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

17:40


Az más hogyha utálsz valamit vagy hogy aszociális vagy

2012. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia! nem ugy viselkedik mintha valami elképzel világot épitene ki magában? mert én is ilyen vagyok . kérdezd meg hogy fantáziál -e haigen mind neki hogy vegye fel velem a kapcsolatot. ha beleegyezik küldők privátban email cimet telefonszámot. na majd én akkor változtatok rajta nefélj!
2012. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez nem asszociálisság, csak egyszerűen nem bírja a társai modorát, hozzáállását.


Én is utáltam azt hallgatni hogy így piáltak, hétvégén, meg úgy piáltak hétvégén. Meg hogy 20-30e-et elvertek piára. Bezzeg mikor 18 évesen saját autóval mentem iskolába akkor én voltam a rohadt szemétláda, mert mi az hogy ilyen fiatalon autóval járok.


Szóval előbb a környezetében kellene szétnézni és utána lehet csak megállapítani hogy beteg e vagy sem.

2012. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy az... te teljesen másról beszélsz. Egy társadalmi közeget nem szeretsz és az más, mint aki egyszerűen nem tud meglenni társaságban, mert nem tud beszélgetni, idegenek előtt nyitott maradni...stb
2012. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt egy barátom sem a suliban, de nem azért mert én bolond voltam, hanem azért mert olyan osztályba kerültem, ami teljesen más világ volt, mint én. Szerintem azzal a sáccal is csak az van, hogy ő "úgymond más bolygóra tartozik". Nem vagyunk egyformák!:-)
2012. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!