Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy érzed magad Tolna megyében?

Hogy érzed magad Tolna megyében?

Figyelt kérdés

Azokat szeretném kérdezni, akik Tolna megyében éltek, - milyen ott az élet? Kérlek, írjátok le, hogy melyik településen laktok, milyen a légkör, miket csináltok szabadidőtökben, ill. bármit, amit érdekesnek tartotok.

Köszi!



2012. okt. 16. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eredendően szekszárdi vagyok, de már elköltöztem Pestre. Tolna megye erősen leszakadóban van, munka, szórakozási lehetőség alig akad, én a magam részéről halálra untam magam. Több barátom is eljött már onnan, mert nem találtak a szakmájukban munkát, csak azon a környéken még legalább gyárak sincsenek, ahová elmehetne az ember pár hónapra minimálbérért szalag mellé.


Összességében ha azon gondolkozol, hogy odaköltözz, azt javaslom, ne tedd! Ha már mozdulsz, olyan helyre menj, ahol tényleg vannak lehetőségek, Budapest és Győr környékén elsősorban. Tolna megye felejtős, arra jó, hogy elmenj egy hétre üdülni, sétálj az erdőkben meg hasonlók, de ott élni, karriert építeni, tanulni, szórakozni alig lehet.

2012. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel is, bár én szeretem ezt a helyet. Szekszárdi vagyok. Az előző hozzászólásból csak a tanulással nem értek egyet, illetve attól függ, milyen szintű tanulással. Általános iskolából és gimnáziumból, középiskolából elég sok van és van köztük nagyon jó is. Pl. a Garay János Gimnázium elég neves iskola. Viszont a felsőbb oktatás tényleg elég szegényes. Nincs túl sok a szórakozóhely, viszont ha szeretsz kirándulni, arra tökéletes. Rengeteg gyönyörű kirándulóhelyek, erdők vannak. Szálka is itt van rögtön. Ott a tó és a körülötte levő csodás természet. A gemneci erdő illetve a dombvidékek is nagyszerű kirándulóhelyek. Nem túl zajos város, nyugalom van.
2012. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
86%

Én dunaföldvári voltam, de a családom most is ott él. Tolnába szeretnél költözni?

Én szeretem, sokszor hiányzik.

2012. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy Baranya megyei falucskában nőttem fel, Gerényesen. (Azt a falut nagyon nem ajánlom!!)

1 éve költöztem át Bonyhádra, és nem bántam meg. Sok minden megvan a közelben, nagyon szép város, jó a környezet, az emberek is meglepően normálisak. Csak ajánlani tudom. Sok rendezvény is van, szóval unatkozni sem lehet itt. A buszjáratok is nagyon jók a környező falukba városokba, pl. Szekszárdra vagy Pécsre.

Van itt egy nagyon erős gimi is a Petőfi, ezenkívül 2 vagy 3 (ezt pontosan nem tudom) általános iskola és ipari is van.

Sok bolt, szép belváros, paneles lakótelepek, csöndes utcák, szóval minden megvan itt, mégsem az a hatalmas zsúfolt város. Én tényleg szeretek itt élni!:)

2013. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Bátaszéki vagyok, az itteni gimibe is járok. Összességében nem mondanám annyira rossz helynek, bár tényleg, a szórakozás kimerül a helyi kocsmákban és néha egy-egy koncertben.

Munka nincs, diákmunka se... Felnőni egész kellemesen lehet, de utána csak dobbantani érdemes innen.

2013. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
37%
Ha pl. Pakson nem lehet karriert csinálni, akkor mégis hol??? :D
2013. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Dombóvári címerezés nagyon jól fizető diákmunka, persze dolgozni kell. Dombóvár környékén van a címerezés. Azon kívül itt sincs sok lehetőség (szórakozás: helyi kocsmák és egy két koncert; munkahely nem nagyon akad).


Ami viszont nagyon jó, hogy szép, csöndes, közel van Kaposvárhoz és Pécshez, a Balatonhoz, és könnyű feljutni Budapestre is. Lehetőség szerint elmegyek innen nagyobb városba, vagy külföldre dolgozni.

2013. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Nagy,rakás...xar...
2016. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Fiatalon egész kellemes, az ifjúsági igényeknek nagyjából megfelelő. Munkát viszonylag jól lehet találni, de a fizetésekkel itt is nagyok a gondok
2020. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elviselhető az élet
2020. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!