Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adott egy Társasház (osztatlan...

Gbarkovicsk kérdése:

Adott egy Társasház (osztatlan közös tulajdon), ahol12 lakó lakik. A társasház közös udvarában kialakított parkoló az autóknak, amit elektromos kapu határol el az utcától?

Figyelt kérdés

Na most! A 12 lakó szamara 6 férőhelyes parkoló van kialakitva (mert a többi lakó idős, nincs autója)?


Az én meglátásom szerint,az osztatlan közös tulajdonon a társasházban lakok parkolhatnak. Nade. Van,hogy ünnepekkor,hétvégén,vagy akármikor máskor,elfoglalják a helyemet olyan emberek,akik rokonok ,vagy ismerősök,de nem ott laknak. De én,aki ott lakok,kénytelen vagyok olykor az utcán megállni az autómmal,mert elfoglalják olyan személyek a parkolohelyemet,akik nem is ott laknak. A kérdésem az,hogy erre nincs valami törvény? Hogy csak az használhatja a parkolót,aki a társasházban lakik?



2013. jan. 6. 17:13
 1/1 anonim válasza:
Erre törvény nincs. A társasház hozhat róla határozatot, hogy kik azok a tulajdonosok, akik kizárólagosan használhatják ezeket a parkolókat. Mivel közös tulajdon kizárólagos használatáról van szó, a társasház dönthet úgy, hogy díjat kér a kizárólagos használatért. Ebben az esetben más nem használhatja e parkolóhelyeket. A közös részek kizárólagos használatának díját szintén a társasház döntheti el.
2013. jan. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!