Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A pénzösszegek szlenges...

A pénzösszegek szlenges elnevezéseinél melyik micsoda? Mennyi a rugó, a guriga, a lepedő, a rongy, stb?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 08:52
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
58%
10.34-es, ha idetévedsz! Azért pontoztak le, mert a latintudásoddal jöttél meg a gondolommal, és nem azt kérdezték, hogy Te mit gondolsz, meg a latinból levezetve hogy "kellene lennie", hanem A SZLENGBEN HOGY VAN". Érted? Azt, hogy hogy VAN ! És az okoskodásod félrevezető, tehát máskor ne okoskodj, hanem akkor válaszolj, ha valamit TUDSZ, és szépen meg fonak dicsérgetni, és fel fognak pontozni, ha már egyszer neked ez olyan fontos. Bocs a leb...ásért, de felkaptam a vizet, hogy rosszat írsz és még te kéred ki magadnak a lepontozást...
2011. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
63%
Nem tudom elolvassa-e még ezt valaki, de hiába pontoztátok le a latinos formát, igaza van. Tessék többet olvasni!
2012. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Én (a kérdező) speciell egyedül a kilóról voltam meggyőződve, hogy az ezer, de mostmár bizonytalan vagyok :) Mondjuk az biztos, hogy a kilót csomó minden másban ezresként használják (bizonyos gépek, vagy akármik model elnevezéseinél, pl Valami 2k - az Valami 2000). De akkor ezek szerint a pénzösszegeknél valaki 100-ast, valaki 1000-est ért alatta. Csak ki tudja, melyik a helyes...
2012. jún. 14. 12:18
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Hiába jelent a kiló ezret, pénzben akkor is a százast jelentette. A bélás volt a kettes (a sárga, ha még valaki emlékszik rá), az 'adj egy ötöst' azt jelentette, hogy adj öt froncsit, nem pedig azt, hogy csapj bele (amit manapság egyre gyakrabban látunk a filmekben), az 'adj egy kilót' pedig a százasra vonatkozott. Már csak azért is, mert ezer forintos csak 1983-tól van, márpedig a kilót már apró gyerekkoromban is használták (60-as, 70-es évek), és nagyon nagy pénz volt akkoriban, ezresekben nemigen gondolkodtunk :). S hiába van most az ötszázason Rákóczi, nekem, amíg élek Ady marad.
2012. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Az akkor volt, most meg most van és a kiló ezret jelent.
2012. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Értem én, értem, de aki leélt ötven úgy, hogy a kiló a százast jelentette, a rongy az ezrest... szerinted?

Nekem a kiló soha, de soha sem fog ezrest jelenteni, mert az a százas, és ha valaki egy kilót kér tőlem, százast fog kapni, ha Adyt, akkor ötszázast, és ha egy ötöst, akkor öt forintot és nem pacsit... :)))

2012. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%
ui.: S mint mondtam, hiába jelent ezret, a neve innejt vagyon: 1 kg = 100 dkg (mert valljuk meg, ha azt halljuk, kiló, a legtöbbünknek a súly jut eszébe - 1 kiló kenyér, krumpli, akármi - és nem az, hogy ezret jelent:).
2012. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Rénszarvas69 válasza:
64%
kilo jelentése 1000 pl a latinban v az si ben.De a kérdés az volt,hogy a szlengben! Itt a jelentése 100 Erre a legjobb példa a "kilo hatvannal tépő verda"Attól mert valami valahol jelent valamit, attól még máshol egész mást is jelenthet.Gondoljatok csak a puszira!
2013. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
12%
a pénznél a kiló az ezer Ft-ot jelent.. minden más véleményt kakálj le :D
2013. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%

A szlengben(!) a kiló 100-at jelent.

Prefixumként, valóban 1000, de nem ezt kérdezték.

2013. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!