Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról hogy...

Kasza jános kérdése:

Mit gondoltok arról hogy esetleg mesterségesen befolyásolják az időjárást?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy nem véletlenül van idén ilyen rossz idő. Szerintem egyesek, vagy egyes hatalmak mesterségesen befolyásolják az időjárást. Hogy miért tennék azt nem tudom, lehet hogy csak kezdek megkattanni a szar időtől, de lehet benne valami.

#időjárás #időjárás manipuláció
2013. ápr. 10. 15:05
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 10. 15:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy elég "fejlettek" vagyunk ahhoz, hogy akár az időjárást befolyásolni tudjuk, de szerintem nem akkora mértékben mint ahogy azt sokan elképzelik. Viszont a rossz idő nem hiszem, hogy emiatt van. Az időjárás befolyásolása csak 1 a rengeteg "összeesküvés elmélet" közül: globális felmelegedés miatt a jégsapkák olvadnak a heges víz belekerül az óceánokba és lehülést okoz, idén kevesebb napkitörés van és bár nem értik pontosan az összefüggést a csillagászok a napkitörés és a Föld klímája között, de bizonyítottan van. Van egy elmélet arról is, hogy többször volt már a történelem során "kisjégkorszak", és arra tippelnek, hogy ismét az lesz. Én ezekről az elhíresült elméletekről hallottam, de nyílván van több is.

Érdekesség: a globális felmelegedést magyarázók a 2015ös dátumot tippelték arra, ami után már visszafordíthatatlan lesz a folyamat. Már 4-5évvel ezelőtt 2012-2013-ra tippelték azt az időt, amikor már lehetetlen lesz nem észrevenni hogy valami változik. Ez eléggé elgondolkodtatott.

A napkitörésről pedig tavaly "megjósolták", hogy 13-ban más lesz a naptevékenység, mint ami eddig megszokott volt.

2013. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ez remek, élmény lesz átállni erre az időjárásra...
2013. ápr. 10. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
3 dolog lehet: 1. csak jó reklám stb valakiknek ezeket hangoztatni, és mindig is voltak olyanok, amikor eltértünk a sok éves átlagtól. :D Tehát mondhatni akár lehet az átlagtól való eltérés átlagos jelenség is. Csak manapság gyorsabban jut el hozzánk az információ és egyes eseményeket felfúj a média is, egy héten 10x leadják ugyan azt és oylan érzése támad az embernek, hogy folyton azok történnek csak. 2. ez egy átmeneti pár éves dolog, vagy tényleg szép lassan megváltozik a Föld klimája és "átáll" egy ehhez hasonló időjárásra. 3. örülnénk ha az első kettő történt volna, mert beüt az egyes tudósok által jósolt globális felemelegedés téma, ebben az esetben ha így folytatjuk 2050 körül azt fogjuk kívánni, bár maradtunk volna ősemberek mindenféle fejlett eszköz nélkül :\
2013. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van itt két félreértés, ami miatt ez a kérdés megszülethetett: A cikk szinte szenzációként kezeli a berendezés működését és üzembe helyezését illetve a kérdező ebből ezért - tévesen - arra következtethetett, hogy ehhez hasonlóan minimum egy fél Európányi területen 3-4 hónapon keresztül befolyásolni tudták nálunk az időjárást.

A cikk végén szerepel egy 9 éves adat, amivel sok gond van. A közölt adat semmivel nincs alátámasztva (meteorológiai szolgálat közlése, stb...), 9 év nem elég hosszú klimatológiai átlagoláshoz, a csapadékot nem köbméterben mérik, illetve ahogy az előttem válaszoló is írta: azon ne csodálkozzunk, ha egy adat eltér az átlagtól! Az lenne meglepő, ha 9 év alatt nem változott volna semmit.

Végül a legfontosabb dolog: ezt a módszer évtizedek óta használják, többek között itthon is működtek ilyen ágyúk. Az ezüst-jodid molekulái pont akkorák, mint a legjobb csapadék képző magvak. Arra használtuk, hogy zivatar felhőkbe juttatva több, de kisebb jégszem alakult ki, így kisebb kárt okoztak. Ha jól emlékszem azért hagytak fel vele, mert nem lehetett megbízhatóan és időben előrejelezni a veszélyes zivatarfelhők kialakulását és mozgását, ezért a védekezés költsége nem térült meg a megóvott terményben.

Én nem gondolom, hogy az ember (még?) képes az idén télen megtapasztalt mértékben befolyásolni az időjárást.

2013. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!