Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért leszek éhes tanulás közben?

Miért leszek éhes tanulás közben?

Figyelt kérdés

Egy átlagos nap ötször eszek és elvagyok.

Most hogy az államvizsgára tanulok ezerrel, tízszer is ennek kell, olyan gyorsan megéhezek. Hiába eszek, leülök tanulni és 10 perc múlva majd' meghalok éhen...

Hangosan tanulok, szóval mondom hangosan az anyagot, mert csak úgy bírom megjegyezni.

Lehet, hogy kihűl a gyomrom közben? :D


Bár gondolom csak az agyam generálja az éhségérzetet, mivel nem akarok tanulni... :D


2013. jún. 2. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

remélem nem orvosin vagy, gyomorkihüléses:D


megmagyaráztad, ott a válasz a kérdésben: nem akarsz tanulni

a szervezeted fellázad, mindent szívesebben csinálnál, csak tanulni ne kelljen, úgyhogy gyorsan generál neked egy kis éhséget, hogy legyen mire fogni:D


ajánlom, hogy fuss egy kört, csinálj 15-20 fekvőtámaszt vagy guggolást, és akkor felpörög a vérkeringésed, a gyomrodból a vér az izmaidba, és az agyadba centralizálódik, szimpatikus idegműködés lesz... így, mivel több vér van az agyadban, fogékonyabb leszel a tananyagra, és egy ideig nem érzel éhséget, még ha valóban éhes is lennél:)

és ezt a gyakorlatot amúgy 40-60 percenként elvégezheted, és így fitt is leszel, meg okos is:D

2013. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a gyomorkihűlést nyilván viccből írtam.. :D


amúgy agyrém! mindig fekve tanultam, de mindig elaludtam, úgyhogy most a fotelban ülve tanulok. mikor belekezdtem a tételekbe, akkor amint leültem és elkezdtem olvasni, olyan ásítás roham tört rám, hogy na! de azt legyőztem, már nem ásítozok, hanem éhes leszek.

csodás dolog ez az agy! :D


amúgy köszi! ezt a mozgásos dolgot ki fogom próbálni ;)

2013. jún. 2. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:

már az említésétől is ásítozni kezdtem:D

a mozgás az ásítás és álmosság (illetve ásítás jellegű tanulásellenes mozzanat) ellen is jó:)

2013. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!