Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire nézik meg alaposan a...

Drzoerose kérdése:

Mennyire nézik meg alaposan a MÁV jegypénztárnál a diákom, ha utólagosan mutatom fel? Oda kell adnom nekik? Ötletek, hogy hol nézik legkevésbé?

Figyelt kérdés

Megbüntettek a MÁV-on 07.04.-én,mert nem mutattam be a diákomat,amit azért tettem, mert ebben a félévben passzív jogviszonyom van, tehát nincs rá érvényes matricám.

A büntetés szerint ha 15 napon belül bemutatok egy érvényes matricával ellátott diákigazolványt, csak 1100 forint a büntetésem, ha ennek nem teszek eleget, plusz 8000 forint a büntetés.

Szeretnék venni egy diákmatricát, de az nem az én egyetememre szólna. (sajnos nem tudok ésszerűbb megoldást)


Mennyire nézik meg alaposan a jegypénztárnál a diákom? Oda kell adnom nekik? Ötletek, hogy hol nézik legkevésbé?

Tapasztalatok?


Előre is köszönöm!


2013. júl. 10. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs érvényes diákod, minek vettél diákjegyet?


Megnézik mindenhol. Csak ezért mész el, hogy megnézzék, szóval megnézik mindenhol.

2013. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megnézik mindenhol és ha látják hogy nem arra az oktatási intézményre szól a matrica, mint a diák, akkor még rendőrt is hívhat, aki okirat hamisítás miatt megteheti a feljelentést.
2013. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kedves 83%, lehetséges, hogy Te dúskálsz a pénzben, de sajnos nekem nincs lehetőségem arra, hogy megengedhessem magamnak a teljes árú jegyet, avagy bérletet. Önellátó vagyok,a fizetésemből sajnos a lakhatás mellett nem futja erre.


hát akkor szerintem jobb híján megnézem a diákmatricát, megnézem a kódszám mennyire hasonlít,ha az első 2 tag nem egyezik, nem veszek és szimplán kifizetem a büntit...

elég ijesztően hangzik a rendőrösdi, szóval inkább kihagynám az életemből :/

2013. júl. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!