Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » IQ: 104, PQ-VQ jelentése?...

IQ: 104, PQ-VQ jelentése? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, gyógypedagógia vizsgálaton vettem részt, ahol 104-es lett az IQ. (Tehát ez nem ilyen netről szedett, ilyen olyan IQ teszt volt.


Azt mondták 105-ös IQ-tól ajánlott a gimnázium. Ez mennyire mérvadó? (Jelenleg gimnáziumba járok)

És a 104-es IQ milyennek számít átlagban?


A másik kérdésem pedig a PQ, VQ jelentése.

MAWI intelligencia vizsgálat: PQ=102 VQ=105. A kettő az IQ átlaga? Egyenként melyik mit jelent?


Előre is köszönöm a válaszokat!


17/L



2013. aug. 15. 18:40
1 2
 11/13 anonim válasza:

Sziasztok!


Bevallom teljesen őszintén,hogy én úgy találtam rá erre a kérdésre,hogy szeretnék utána nézni mit jelent a VQ és a PQ,annyit már a keresés elején megtudtam,hogy a VQ a verbális képességet jelöli és nekem ebben az a vicces,hogy nekem beszédkényszerem van még akkor is amikor alszom,csak akkor általában roma cigány nyelven vagy néha a magyar nyelvvel keverve beszélek,a magyar az anyanyelvem,a roma cigány nyelvet pedig szinte teljesen egyedül tanultam meg és ma már megértek mindegyik roma nyelvjárást és erre büszke is vagyok ;-) :-)


Egyébként azért is szeretnék ezeknek is utána nézni,mert terveim szerint ha összejön,akkor ebben az évben 2020.-ban szeretnék elmenni majd klinikai szakpszichológushoz hivatalos intelligencia-teszt mérésre,bár ahogy eddig utána néztem az egyszerű képes intelligencia-teszten kívül kezdésnek a következő tesztek lesznek megelőzve az intelligencia-tesztet,csak gondoltam leírom azoknak akiket ez a témakör szintén érdekel.:1.Exploráció=kikérdezés,megfigyelés,vizsgálat.2.Anamnézis=kórelőzmény. 3.Struktúrális interjú=kutató interjú. 4.Heteroanamnézis=A betegre vonatkozó,de másoktól származó anamnesztikus adatok együttese.5.Önéletrajz.6.Tesztek(szerintem ezt a 6.-ot együttesen figyeli a vizsgálatot végző orvos és én majd megkérdezem erről az engem 2004.óta kezelő pszichiáter szakorvostól) ;-) :-).

2020. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nekem 91-es iq szintem van,ès leèrettsègiztem nappalin.Van kèt szakmám ,ès az egyik emeltszintű.A pszihológus többez saccolt a beszèlgetèsből.Ismerek olyat is ,aki a főiskolát is elvègezte ennyivel.
2021. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
De mèrtek már 102-őt is.Biztos sok tènyező befolyásolja az èrtèket.
2021. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!