Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy van olyan...

Nem tudom hogy van olyan program amivel át tudom állítani a monitoromat 3d-re?

Figyelt kérdés
2013. szept. 1. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

nem valószínű.. tudtommal ez a monitor képessége, vagyis új monitor (esetleg videókártya) kell hozzá

meg egy szemüveg gondolom

2013. szept. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

Többféleképpen lehet elérni a 3D hatást. A lényeg ugye ebben az esetben az, hogy egy képernyő által sugárzott képből kell elérni, hogy a két szem két különböző képet lásson.


Az egyik módszer, hogy két különböző polarizáltságú fényt bocsátunk ki egy képernyővel, amit aztán szét lehet választani egy szemüveggel. Ehhez ugye magának a monitornak kell a két különböző polarizáltságú fényt előállítani. Tehát ehhez hardver kell.


Egy másik – nem igazán elterjedt – módszer, ha a képernyő különböző irányokba más-más képet sugároz. Ez elég macerás, nem igazán kiforrott technika, de elvileg ez is lehetőség. (Az előnye az, hogy nem kell hozzá szemüveg, több néző is tudja úgy nézni a képet, hogy mást és mást lát rajta.) De mindenesetre ez is hardveres kérdés.


A harmadik lehetőség, ha a színekkel operálunk. Ehhez nem kell hardver, egyszerűen csak a két képet kell maszkolni két komplementer színnel, majd ezeket egymással kombinálni. Ebben az esetben egy olyan szemüveg kell, ami két színszűrővel rendelkezik. Ezt hívják anaglif technikának. Előnye, hogy bármilyen megjelenítő megteszi, csak egy szemüveg kell hozzá, ami olcsón legyártható. A hátránya az, hogy a színeket nagyon elrontja, a két szem más-más színű képet lát, ami elég zavaró. A fényerő is csökken emiatt, szóval a semminél jobb persze, de nem igazán terjedt el. (Néhány mozifilmben használták, néhány játék támogatja, de ez inkább játszadozásnak jó, mintsem használható technológia lenne.)


Lásd: [link]

[link]

[link]

2013. szept. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És azt meg lehet oldani hogy ha valahogyan átállítom akkor vissza is lehet ?:D
2013. szept. 2. 15:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem van 3d-s szemüvegem mikor voltunk moziba megtartottam de elvileg ez nem jó, mert néztem képeket amik 3d-sek voltak de semmi, mert szerintem ide olyan szemüveg kell aminek egyik fele piros másik kék és nekem olyan van ami nem különböző hanem egybe van szóval olyan mint egy normális szemüveg úgy néz ki de mégis 3d-s. a moziba ez hatott de 3d-s képeken már nem ez miért van ?:s
2013. szept. 2. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!