Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A posta nem megbízható?

A posta nem megbízható?

Figyelt kérdés
kedden elküldtem postán egy telefont de még nem ért oda....... ellopták?????

2013. szept. 16. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Hogy küldted? Sima levéllel? Elég nagy felelősség olyat tenni. Minimum ajánlottal érdemes, vagy még komolyabb formában.


Gondolom eladás miatt történt a dolog. Lehet, hogy csak letagadja a gyerek, hogy visszautald a pénzt, már nem tudok másra gondolni.


A posta nem lop, csak eltrehányol. :)

2013. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem pont a szar kifejezést használnám, hanem azt hogy lassú és figyelmetlen...

Egyszer például azért késett a csomagom, mert Budapest helyett Hódmezővásárhelyre vitték ki... Ki tudja miért :D

Egyszer pedig Norvégiából vártunk levelet sürgősségivel, és 3 hét volt mire megjött. "Sürgősségi" :P

Aztán volt olyan élmény, hogy kaptam egy levelet, hogy hétfőn szállítanak nekem csomagot, mert pénteken nem volt otthon átvenni. Hétfőn otthon is maradtam, de semmi. Ekkor felhívtam őket, hogy mi van, és azt mondták ők odaadták a csomagot a futárnak, biztos majd kedden kapom. Végül pénteken felvettek egy hiánybejelentőt, és 1 hónapja keresik a csomagot. Amit amúgy nem is vártam, nem is tudom mi lehet, vagy ki küldte. :D

2013. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem eladtam, hanem javítani küldtem. sima levéllel küldtem :(
2013. szept. 16. 16:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Most mi lesz????? 40000ft-os telefon....
2013. szept. 16. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor vagy extrém lassú (sima, nem elsőbbségi levélnél szarnak rá, mondván a skót disznó nehogy már a legolcsóbb szolgáltatást válassza), vagy búcsúzz el tőle. A posta nem megbízható, ha nem fizetsz érte eleget. Be kellett volna biztosítani egy érték feltüntetéssel, vagy csomagként küldeni. Drágább, de azt legalább nem szórják el.


És akárki akármit mond, itt dögöljek meg, ha nem úgy van ez, ahogy most kifejtem:

100% azon az elven alapszik a dolog, mely szerint a sima levél okádék lassú és hajlandó "eltűnni", hogy NE MERD a legolcsóbb módon feladni, hanem drágább szolgáltatást legyen muszáj igénybe venned. Én csak néhány magán jellegű levelet veszítettem el az idők során, te majd ebből a telefonos esetből szerzed be a tanulópénzed. Sajnos...

2013. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátha valaki 40.000 ft-os telefont sima levélként felmert adni, akkor arra vetheted is a keresztet.... (és meg is érdemled.)
2013. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"hanem drágább szolgáltatást legyen muszáj igénybe venned"


Igen ez teljesen igaz, amit írsz.


De ha áldozol rá kemény 250 ft pluszt, akkor azt már ajánlottnak hívják, van róla papírod, van utána nyomkövetés, van utána kártérítés. 250 ft. Ez valóban óriásira nagy összeg, az 1000 ft-os cigaretta, a 450 ft-os benzinár mellett....

2013. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért kell értékbiztosításos formában feladni (igaz, az nem csak 250 Ft pluszktg, hanem még több) a drága cuccokat. De ha elkúrják, legalább jár érte az az összeg, amit megjelöltél.
2013. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!