Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudok könnyen elaludni...

Hogy tudok könnyen elaludni gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen alszom el, viszont nem szeretnék gyógyszert szedni rá. Valószínüleg a stressz miatt van, van hogy 2-3 órát gondolgozok egy problémán, miközben aludni szeretnék, de nem tudom kiverni a fejemből... Hogy tudnám kikapcsolni az agyam?
2008. júl. 12. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg olvasni.Nálam mindig beválik.Egyszer azt hallottam, ha bele kezdesz egy dologba lefekvés előtt (ilyen az olvasás),akkor biztos, hogy elálmosodsz annyira, hogy el is aludj.Én is rossz alvó vagyok, de kezdem megtanulni "irányítani" a gondolataimat.
2008. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem az alvási gondokat kell legyőzni, hanem a stresszt. A reggelt kezd egy megnyugtató sétával, vagy kocogással. Délelőtt hallgass zenét vagy nézze egy klassz filmet. Délután otthoni szépség kúrával (hogyha nő vagy:P) frissítsd a bőröd. :) (pl. arcmaszk, gőzfürdő, lábmasszázs stb.) Késő délután csinálj valami finomságot, de egészségeset! Például: gyümölcs salátát. Mielőtt lefekszel menj el kocogni, vagy sétálni. Az estéd ne tévé nézéssel és csoki majszolással végződjön, hanem olvass egy könyvet (nem újságot), ami lefoglal, vagy írj egy verset, történetet, amit szeretnél. Szerezz be illatgyertyákat a kellemes illat érdekében :) Olajmécsesek, illóolajok. A levendula olajtól nagyon jót lehet szundítani, hidd el. :) Ha nincs szúnyogháló akkor tégy egy kevés menta levelet az ablak párkányra és a párnád alá, hogy ne jöjjenek be a szúnyogok, de hagyd nyitva az ablakot!

Másnap pedig valami mást csinálj.. :)

De csak kellemes dolgokat!

:)

2008. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fáraszd ki magad. Hogyha nemfáradsz ki akor nem is fogsz tudni aludni.
2008. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!