Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyetemet már régóta...

Az egyetemet már régóta húzom, nagyon szeretnék már dolgozni és a saját lábamra állni. Mit gondoltok, a lenti részletek fényében milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Érettségim van, valamint angol és német középfokú nyelvvizsgám. 2 évet végeztem vegyészmérnök szakon, aztán átiratkoztam biomérnöknek, amiből még nagyjából 1 évem van hátra. Múlt nyáron szakmai gyakorlatot végeztem egy laborban, és azóta elkapott a vágy, hogy végre munkába álljak és valami hasznosat is csináljak. Azóta egy gyötrelem az egész, mert valószínűleg át fognak rakni fizetős képzésre, amit nem akarok anyukámékkal kifizettetni, ezért is akarnék elmenni dolgozni. Diákmelóra nem szívesen gondolok, mert az semmire nem elég, viszont rendes munkát nem tudom, így hol kaphatnék. Arra gondoltam, a maradék féléveket legrosszabb esetben levelezős módon végezném el. Debrecenben élek egyébként, de Békés megyében képzelem el az életem első saját szakaszát.

Aki tud valami használhatót erre a helyzetre, kérem, ossza meg velem. Köszönöm szépen előre is!



2013. dec. 28. 09:49
 1/2 anonim válasza:

-Nyelvtudás: Tudnod kell, hogy kb. mindenhol letesztelik, és jobban jársz, ha _tényleg_ beszélsz adott nyelven, és nem papírod van róla. Ezt csak azért írom, mert nekem itthon nagyon papírcentrikusak az emberek ("Ilyen-olyan papírom van...").

-BSc-s vagy?

-Abban nem tudok segíteni, hogy vegyész-, vagy biomérnök legyél. Viszont mivel már csak egy év van hátra, azt javasolom, minél előbb fejezd be az egyetemet. Esetleg a szüleid tudnák fedezni a fizetős képzést is, úgy, hogy miután munkába álltál, visszafizeted - mennyire drága? A levelező+munka kombó nagyon húzós!

-Sok sikert! :-)

2013. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm!

Jól beszélem mindkét nyelvet, mert folyamatosan gyakorlom őket.

Bsc-s vagyok, igen. Biomérnök akarok lenni, ez most már biztos, nem is kérdés. Elég nehéz anyagi körülmények közt élünk, és félévente 165.000 Ft a térítés összege. Ezért vetődött fel bennem a kérdés, hogy hogyan tovább.

2013. dec. 28. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!