Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldön lehetek sportjogász?...

Külföldön lehetek sportjogász? Vagy egyáltalán dolgozhatok ott jogászként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves vagyok, és azt szeretném megkérdezni, hogy az 5 éves egyetemi képzés után külföldre szeretnék menni és ott elhelyezkedni jogászként. Tehát már a szakosodás külföldön történne (Pl. Németország?!)!!! Ott mondjuk sportjogászként elhelyezkednék.


Kérem, tényleg nagyon kérem, olyanok válaszoljanak akik jártasak valamennyire a témában!


Köszönöm.



2014. ápr. 3. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha Németországban akarsz jogász lenni, akkor német jogot kell tanulnod; jelentkezz egy németországi jogi karra!
2014. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, ezen en is gondolkoztam, de nemet felsofokot lekene tennem. Plusz ott van a tandij ami nem sok, de havi 700 euro menne csak lakhatasra. Nem azt momdom, hogy szuleim nem tudnak kifizetni, de hat egyszeruen sok. Inkabb itt maradnek es az egyetem utan Nemetorszagba mennek es honositanam a diplomamat. Meg azt olvastam valahol, hogy magyar jogi diplomaval plusz egy evet kell tanulnom Eu-s orszagban es ott lehetek jogasz ahol elszeretnek helyezkedni. Ez igaz? Ezert gondolkoztam az alternativan, hogy inkabb itt maradok.


Udv. Es koszi a valaszt.

2014. ápr. 4. 05:22
 3/19 anonim ***** válasza:

Nézd, bármelyik EU-s országban leteheted a szakvizsgát egy magyar jogi diplomával, de magyar jogászképzés után nem fogod ismerni a német jogot (az angol, ír, stb jogot meg pláne nem). A szakvizsgához pedig elég jól kell ismerni az adott ország jogát.

Nyilván jelentkezhetsz LLM kérdésre, de az elsődlegesen nem arra szolgál, hogy gyakorlati ismereteket szerezz.

2014. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Valamint lehet honosítani is a diplomát, de ez elég hosszadalmas folyamat. Minek akarsz pont Németországban sportjogász lenni?
2014. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Koszonom mindkettotoknek a valaszt. Nagyon halas vagyok amiert valaszoltatok. Nos ez csak egy pelda volt. Ugyveden es biron kivul minden foglalkoztat...csak pont a sportjogasz jutott eszembe akkor. A lenyeg hogy amint megvan a diploma kiszeretnek menni, nem szeretnek itt maradni! A masik meg olvastam hogy utolso ket evben csak kulfoldi jogot tanulnak a hallgatok igy nem nehez elhelyezkedni kulfoldon csak egy vagy jobb esetben csak felevet kell tanulni kulfoldon pluszba es mar ott el is helyezkedsz. Termeszetesen EUs orszagban.


Ez igaz?


Udv

2014. ápr. 13. 16:54
 6/19 anonim ***** válasza:

EU országban nem kell honosítani a diplomát, elfogadják a hazait - nem is ezzel van gond. Egyszerűen nem fogod ismerni az ottani jogrendszert, mert az egyetemen nem azt tanulod.


"utolso ket evben csak kulfoldi jogot tanulnak a hallgatok"


Nem, ilyen nincs. Tényleg azt javaslom, hogy járj abban az országban jogi egyetemre, ahol élni tervezel. Ez nem fizika vagy akár közgazdaságtan, hogy mindenhol ugyanolyan.

2014. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hat oke, meg meglatom. Vegulis az orvosinak forditottam hatat, azthittem a jogasznak sem kell vert izzadni ha kulfoldre megy magyar diplomaval. Ugy latszik tevedtem....
2014. ápr. 13. 17:04
 8/19 anonim válasza:

"A legjobb" aliast viselő felhasználótól kérném, hogy legyen szíves konkrét forrás (lehetőleg jogszabály) megjelölésével alátámasztani azon állítását, mely szerint "EU országban nem kell honosítani a diplomát, elfogadják a hazait".

Köszönöm!

2014. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ebben tévedtem!
2014. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Honositani a diplomat kell avagy sem engem nem igazan izgat. Ember! Ha kimegyek kulfoldre az atkepzes maximum 2 eves! De Eus orszagban legtobb helyen egy ev. Pl. Svedorszagban. De max 2 ev. Meg mindig jobban jarok mintha apum es anyum evi 12 ezerrel soznanak! Csak megvalami: ha EU jogasz vagy nemzetkozi jogasz leszek akkor kulfoldon hol tudnek dolgozni es mi lene a feladatom? Ezek az emberek hol dolgoznak, mennyit keresnek, es ki fizet nekik?


Koszi.

2014. ápr. 15. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!