Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Török-Magyar szerelem! Mit...

Álomtündér kérdése:

Török-Magyar szerelem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Prágában voltam kirándulni egy hétvégén és találkoztam egy Török fiatal csoporttal. Beszélgettem velük nagyon sokat Angolul és bejelöltek facebook-on. Az egyik fiúval nagyon sokat beszélgetek..Úgy néz ki, hogy több lesz mint barátság! Elég régóta beszélgetünk és nagyon jól elvagyunk. Skype-on kamerázunk minden nap. Ő azt mondja,hogy elszeretne venni feleségűl aminek nagyon örülök,mert többetérzek iránta.. persze tudom,hogy előtte jobban meg kell ismernem.. erre van még 1.5 évem! Lejárom az iskolát és utána ki szeretnék menni hozzá. Jó dolog, hogy elvesz feleségűl, meg minden,de én már nem vagyok szűz és nálluk ez gondot jelent.. Segítsetek.. mit tegyek??? ja és annak ellenére,hogy török nem nyomulós stb.

2014. máj. 6. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg gyrost csinálni. Biztos jó pont lesz nála. Talán elfelejti, hogy nem vagy szűz :D
2014. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gíroszt? Akkor inkább dönert. Az jó, hogy sokat beszélgettek, s nem írsz neki. A magyar nyelv nem nagyon megy neked.

Az alapján, amit írsz, ez nem szerelem. El tudsz fogadni egy teljesen más kultúrát? Törökország a muszlim országok között talán a legnyitottabb, de akkor is csak más világ, más szokások, más hagyományok.

2014. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nektek ez vicces, de nekem nem! Telefonrol kuldtem be a kerdest.. sokkal nehezebb irni. En eltudnam fogadni! Ezt is kerdezte a fiu tollem. Tudom, hogy teljesen más a vallas, hagyomany, kultura.. Eltudnam fogadni!! Ma tanulom a Torok nyelvet
2014. máj. 6. 10:00
 4/8 anonim válasza:
Nekem is török a barátom, már 2 éve együtt vagyunk, de mi Ausztriában élünk. Viszont, hidd el, nem jó ötlet, hogy vársz erre a fiúra!!! Ez nem egy kapcsolat, ha csak a neten írogattok egymásnak és ezt most nem azért gondolom így, mert török. És amikor személyesen találkoztatok sem tudtátok megismerni egymást, nyilván erre egy hétvége kevés.. Valóban egy teljesen más kultúra, vallás, de talán nem is ez a probléma. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, inkább ismerkedj magyar fiúkkal, ezt most nem rosszindulatból írtam, bocsi!!!
2014. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Őszintén megvallva már voltegy pár magyar barátom.. nekem az itteni magyarok nem szimpatikusak.. én úgy érzem,hogy szükségem van erre a fiúra! ő sokat jelent nekem.. Elfogadom úgy ahogy van.
2014. máj. 6. 12:23
 6/8 PetraBee válasza:

Nem tudom, hogy miota beszelgettek, de ha par honap utan azzal jön, hogy el szeretne venni felesegül, akkor szerintem az manyomulasnak szamit.

Szerintem kezd azzal, hogy jobban megismered a kulturat, es akkor rajössz, hogy ök egy kicsit mas ertelemben es gyakorisaggal hasznaljak a "szeretlek", "gyere hozzam felesegül", "baratom, testverem" stb szavakat.

Kerdezt meg, hogy hol szeretne elni, miutan összehazasodtok. Ha ravagja, hogy Magyarorszag vagy Europa, akkor nem csak a szive vezerli...

Valamint azt ajanlom, hogy olvasgasd el ezeket: [link]

2014. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! azóta is beszélgetek vele és azt mondta,hogy csak viccel.Egyébként megkérdeztem, hogy hol élnénk és az volt a válasza, hogy náluk. De még nem biztos, hogy együtt leszünk.. Folyamatosan olvasom a kultúrás és kérdeztem is tőlle pár kérdést amire jó választ kaptam. Ahol ő él (Ankara) ott nem veszik annyir komolyan a vallást. A családjában nem hordanak azt a kendőt! Beleolvasok :) Köszönöm
2014. máj. 7. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Szia,elnezest nem magyar billentyüzetes laptoprol hanem törökrol irok igy nem fogok tudni helyesen irni magyarul de ugy gondoltam valaszolok neked ,mivel a kerdesed elgondolkodtatott...Maga a szüzesseg tenyenek nem meglete problemat jelenteni nem fog abban az esetben ha ezt elötte elmondod neki, a hazassagi szandekot megelözöen ugy gondolom ezt joga van tudni. A kendö amiröl irsz a HIJAB, es nem hordja minden török nö hiszen maga a HIJAB az iszlam vallasban elöirt viselet, azok a nök akik nem követik az iszlam vallast minden tekintetben ök ezt nem hordjak. Törökorszag nyitottabb a vallasi kerdesekben mint a Szaudi orszagok,es csaladja is valogattja ki mennyire tartja be melysegeiben a szabalyokat. Nyilvan ha a fiu csaladjaban a hölgyek nem viselnek HIJAB-ot akkor ök nem,tehat a szamodra ez megnyugtatolag hathat. Nem egyszerü hazassagot kötni török ferfival,en magyar nö vagyok es török ferjem van, egy eve elek itt Törökorszagban. Ha itt Törökorszagban szeretnetek majd hazassagot kötni ehhez a reszedröl az alabbi dolgok kellenek majd: születesı anyakönyvi kivonatod,lakcimkartyad,szem.ıgazolvanyod hiteles forditasban amelyre felhivod a fıgyelmedet kizarolag a Magyar orszagos Fordito ıroda forditasat fogadjak csak el. Ha mar elvaltal egyszer akkor a valoperes papirodbol kıvonatolva kell az a fordıtas ıs hogy meyık bırosag,mıkor es hol mondta kı az iteletet. Magahoz a hıteles forditasokhoz nemzetı szalaggal fogjak csatolnı az eredetıt,de mıvel a szem.ıg es a lakcımkartya kartya formatumu az nem kerülhet csatolasra ıgy a kesz forditast közjegyzövel kell hıtelesıttetnı,illetve magat azt a lapot amelyre fenymasoljak a szem.ıgazolvanyodat es a lakcım kartyadat. Ha ezek elkeszülnek mely nem lesz olcso mıvel a török az egzotıkus nyelvek köze tartozık,felaras a fordıtas 7angol vagy nemet a gyakorıbb nyelvek az olcsobbak.../ es hatarıdök vannak az ar annak függvenyeben valtozık pl 3 napos fordıtastol akar a ket hetesıg is...ha elkeszült mindez akkor ez meg nem eleg ezekre az ıratokra ugynevezett Apostıllet kell kernı,ez egy miniszteriumı felülhıtelesıtes amınek szınten dıja van nem ıs keves. ezt vagy te szemelyesen ıntezed el Budapesten az utazasod elött / magat az Apostıllet../vagy ha nem tudod akkor itt Törökorszagi magyar nagykövetsegen a konzulnal kell kervenyezned,akı dıplomacıaı potaval küldı a papirjaıdat Magayrorszagra majd az Apostılle-t követöen vısszaerkezık a papirod a követsegre ahol atveheted,ez kb ıdöben egy honapos lefutasu dolog. Tovabba magaban a hazassagi szalonban területıleg ahol kötıtek a hazassagot elötte mındenkeppen tajekozodjatok,konkretan menjetek el szemelyesen es papirra ırassatok fel mıket kernek?/Mı 4 alkalommal voltunk mındıg mas ügyıntezönel sorszamot kell huznı itt is amıre vegre a 4.alkalom utan lett mınden rendben.. /Kell meg egy olyan papir ıs amıt szınten a konzulatus ad kı magyar es török nyelven amıben leırja hogy a hazassagnak akadalya nıncs es az adataıd ıs szerepelnek ezen a papiron konzulı pecsettel latja el ennek ıs dıja van termeszetesen. Tovabba a hazassagkötö szalonban fogtok kapnı egy meghatarozott klınıkaı cımet el kell mennetek orvoshoz,amıert fızetnı kell,mı egy magan klinikan voltunk:vervetel,Hepatıtıs teszt es AIDS teszt enelkül hazassagkötes nem lehetseges,valamint tüdöszüres. Delelött elvegeztek a vizsgalatokat delutan mehettünk az eredmenyekert. Kell meg 6 db fenykep,meg magara az orvosı papirra ıs ragasztanak fenykepet. Ha minden papir elkeszült akkor elvıszıtek a hazassagkötö szalonba ahonnan majd tovabb ıranyıtanak egy masık korhazba,ahol megvızsgaljak az orvosı papirokat atnezı 2 vagy 3 orvos es egy ujabb ırodaban kaptok ra pecsetet hogy mınden rendben van ezek utan vıszıtek vıssza az összes papirt a szalonba ahol ezek utan magat az idöpontot megkerhetıtek.Meg egy dolog van:amıkor az Apostılee megerkezık akkor el kell mennetek a rendörsegre akık leellenörıznek teged,es a papirjaıdat es hogy a hazassagkötesnek akadalya nıncs, ez ugy zajlık bementek egy ırodaba ahol atnezık a papirokat kaptok ra 2 pecsetet es kesz ellenörzes megtörtent.

Tehat ha mındezek megvannak csak akkor köthetek hazassagot. nagyon fontos hogy ha nem tudsz törökül akkor hıvatalos tolmacsot ıs kell fogadnotok magara a hazassagkötesre mert ıtt nem csak az ıgent fogjak kerdeznı hanem pl apja neve,anyja neve....Ha ezt el tudod mondanı akkor lehet hogy az anyakönyvvezetö nem kerı a tolmacsot ez egyenı megegyezes kerdese,mı megegyeztünk vele hogy nem kell tolmacs. Nagyon hosszadalmas es költseges folyamatra szamıts. Több alkalommal kell mennetek majd a konzulatusra,amely csak İstanbulban es Ankaraban van,idöpontfoglalas elöre online van varakozası ıdö böven.Te mint magyar allampolgar turısta vızummal erkezel ıde amely csak 90 napıg ervenyes,es bar ugyan jelenleg mar nem kell vennı a hataron vızumot de maga a 90 napos tartozkodas nem valtozott tehat ezt be kell tartanotok ugyanıs lejart vızummal a hazassagkötes nem lehetseges de gondolom ez nyılvanvalo is.Belınkelek neked ıde egy oldalt olvasgasd, ez a konzulatus oldala:

[link]

İtt meg fogsz minden informaciot talalni amire szükseged lesz. Maga a kultura, az orszag, anök es a ferfiak viszonya teljesen mas. İtt mas jelentösege van egy mosolynak,egy nevetesnek a gesztusoknak mint otthon vagy Europa mas orszagaiban.Viszont en azt tapasztaltam nagyon tisztelik a nöket de mivel minden ember mas es mas nyilvan erre is vannak kivetelek. Csak a magam neveben tudok nyilatkozni nekünk teljesen pozitivan alakult minden,a közös eletünk.Engem nagyon szeret a csalad,mindenki elfogadott es befogadott en ide tartozom mar es en szemely szerint soha nem fogok visszamenni Magyarorszagra elni. ha a török hazassagkötesetekre sor kerül akkor a hıvatalban fogtok kapnı hıvatalos papirt amelyböl 2 peldany benne lesz magaban a török hazassagı anyakönyvı kıvonatban amı ıtt egy kıs könyvecske nem csak egy papirlap mınt magyarorszagon es abbol az egyık peldany szınten a konzulatusra kell vınnetek majd,ezzel a papirral es a konzul elött kıtöltött kerelemmel majd bevezetesre kerül a Magyar anyakönyvbe ıs a hazassagotok de ez ıs 3 honapos ügyıntezesı ıdö amelyet követöen a Magyar hazassagı anyakönyvı kıvonatot postazzak a konzulhoz ahol tı szemelyesen atveszıtek a kesöbbıekben ezt együtt ezzel lesz a hazassag ervenyes Magyarorszagon ıs.A ferjed magyar allampolgar 10 evvel a hazassagkötesetek utan lehet csak illetve ha közös gyermek születık akkor ez 5 ev de a konzul elött magyar nyelvböl vızsgat kell tennıe ez a feltetele a dolognak tehat ez sem olyan egyszerü ahogy sokan hiszik.nalunk erre szükseg nem lesz az en ferjem egyaltalan nem szeretne magyar allampolgar lenni mert ahogy irtam is nem szandekozunk majd ott elni .....Hat elnezest kerek hosszura nyult de talan tudtam segıtenı kıcsıt neked,szep napot mindenkinek İstanbulbol.

2014. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!