Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Kutyulni" szó szerintetek is...

"Kutyulni" szó szerintetek is kétértelmű?

Figyelt kérdés
Szóval lehet az, hogy összekutyulok valamit, de ha jobban megnézzük akkor az is lehet a jelentése, hogy valaki például kutyává változik...Hihetetlen, de ezt nem viccből kérdezem.:D
2014. jún. 20. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet de szerintem az emberek 90%-a még soha nem használta igy ezt a szót :D
2014. jún. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Láttál már a valóságban embert átváltozni kutyává? Nem hiszem, max részegen a szomszéd 55 fokos páleszától.. :D


Komolyra véve, ha egy embernek ezt a szót mondod, akkor egyból arra asszociál, hogy valamit, valaki, valahol összekever(t) :D

2014. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenki arra asszociál, én is épp a kérdés kiírása előtt írtam.:D Aztán ahogy visszahallottam a fejemben, olyan idétlenül hangzott és elkezdtem gondolkodni rajta. :D
2014. jún. 21. 00:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor használd a kavar/kever szót helyette.
2014. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutyulás az keverést, kavarást jelent.

De hallottam már vicceskedve mondani azzal kapcsolatban, hogy valaki egy kutyával foglalkozik éppen, pl. játszik vele.

2014. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felénk használják a "kutyulást" olyan értelemben is, hogy valami veszít a színvonalából. pl: "Na ez az étterem is jól elkutyult, mióta utoljára voltunk itt!" Ezt én mindig a kutya szóból származónak éreztem és nem a kutyulás, mint keverésből.
2014. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, mennyi mindenre használják ezt a szót. :D
2014. jún. 21. 21:59
 8/8 anonim válasza:
ez olyan mint a hasonló :D
2014. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!