Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mesélnétek kicsit az OMSZ-ról?...

Mesélnétek kicsit az OMSZ-ról? (Országos Mentőszolgálat)

Figyelt kérdés
Hogyan lehet bekerülni? Milyen iskolai végzettség szükséges hozzá? Mennyi a fizetés? Hány műszak van egy hónapban, és ezek hány órásak? Hány éjszakai és nappali műszak van? Hogyan zajlanak a váltások? Mennyire nehéz pszihésen elviselni? Hogyan viseli a család? Mennyivel fejlettebb egy Pesti, mint egy vidéki állomás? Mekkora a fizikai megterhelés? Lehet esélye nőknek is? Van-e valami visszajelzés, köszönetnyilvánítás betegek, hozzátartozók részéről? Elsősorban mentők véleményére, tapasztalataira lennék kíváncsi, de minden választ szívesen fogadnék.

2014. aug. 13. 21:34
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia

Sok kérdésed van, megpróbálok mindre válaszolni. Pozíciótól függően( gépkocsivezető, ápoló) kérnek iskolai végzettséget, de az érettségi alap, anélkül nincs mentő. Jelentkezni Budapest V.Markó utcában lehet. A fizetés is változó, közalkalmazotti bértábla szerint, sok-sok minden befolyásolja.( min. br. 90-120)

Egy hónapban 15 szolgálat van, általában fele nappal fele éjjel. 12 órás szolgálat. Beosztás szerint, sz első időkben teljesen véletlenszerűen. Tehát nincs nagyon rendszer, akkor mész szolgálatba amikorra beír az állomásvezetőd. Itt lép be a család... Igen ezt tolerálnia kell a családnak, de aki mentőnek megy, ott a család is egy kicsit mentő lesz...És szerintem ahogy a nevében is szerepel SZOLGÁLAT.

Nőként sajnos csak mentőtiszt vagy orvos lehetsz.Ezekhez egyetemi vagy főiskolai végzettség szükséges. Ápolóként nem vesz fel lányt az OMSZ. Fizikai és pszihés megterhelés van bőven. Sokat látunk és sokat cipelünk. Ez benne van.

Végül, nagyon meg kell gondolni és ha eldöntötted akkor bele kell vágni, mert ez számít. Lehet,hogy kevés a pénz, és sok a munka, felkelni az éjszaka közepén és kimenni, még ha a hátad közepére sem kívánod.

Ha szolgálatként fogod fel,és nem felejted el 2-3-4 év múlva az első érzést amikor eszedbe jutott, hogy mentőznél, tehát nem hagyod magad kiégni, akkor itt megtalálhatod az utadat.

2014. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen tudom, bár még így is sok kérdésem lenne, csak ezeket tartottam a legfontosabbnak. Nem tudom napra pontosan megmondani, hogy mikor is jött, hogy én mentő szeretnék lenni. Csak szépen lassan úgy alakult. Ez furcsa érzés. Nem is lehet rendesen leírni. Felkapom a fejem és kiráz a hideg ha meghallok egy mentőszirénát, s ha még látom is a villogó kocsit... :) És segíteni szeretnék az embereknek. Visszaadni, és segíteni világrahozni életeket. Akkor most két nagy feladat áll előttem: Elvégezni a fősulit (ha nők csak mentőtisztek vagy orvosok lehetnek) és egy olyan társat találni aki ezt elfogadja. Köszönöm szépen a választ! :)
2014. aug. 23. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!