Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kamaszok, felnőttek! Milyen...

Kamaszok, felnőttek! Milyen kajafélét csomagoljak kollégiumba 1 hétre a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Mi a "szokás"? Minek örülnek,mit nem szívesen visznek a gyerekek magukkal?
2014. aug. 27. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én 16 éves lány vagyok és most fogok visszaköltözni a koliba.

Az hogy mit szeretne vinni főételnek amit ebédre, vacsorára ehet az tőle függ. Amit szeret. Aminek én nagyon örülök ha vihetwk dobozokban 1-2 fajta süteményt. Aztán hogyha olyan lenne hogy nem jó a menza (már ha menzás valaki) akkor jól jönnek az abonett félék vagy inkább ami finomabb a Ripsz-Ropsz ez a pufirizs amihez jó az otthonról hozott lekvár vagy akár a melegszendvicskrém is. Egy pár doboz UHT tej is jól jöhet. Esetleg instant kakaó- vagy kávéporral. Forró csoki vagy cappucinó is készíthető belőle. Nasit is kell vinni én úgy gondolom. Ennek megfelel például a diákcsemege, zabfalatok, kis csoki. Én személy szerint gabonapelyhet is viszek azért hogy legyen mit ennem ha rossz lenne a koszt. De fontos a variálhatóság szóval alap dolgokat a legjobb beszerezni amit sokféleképpen lehet nasizni mint például a háztartási keksz. Magában is jó, joghurtba darabolva is.

Ha érdekel még valami akkor írhatsz nyugodtan. :)

2014. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeletelt, előre csomagolt szalámi, sajt (dobozos körcikkelyes, szeletelt, tömlős, kenhető tégelyes stb,) kínai instant leves, májkrém, húskrém, pástétom (konzerv, nem friss)ha nem menzás: készétel konzervek. Gyömölcsök. Sajnos az első jóformán csak nasit írt, ezt túlzásnak tartom.
2014. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem érdekel mit tartasz túlzásnak. :)


Egyébként igen ezt kihagytam. Bab, kukorica konzervek. Tartós suendvicsalapanyagok. Befőttek, zöldségkr3mek stb.

2014. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Össze ne vesszetek már. :) mind 2 választ köszönöm,és én mind 2t hasznosnak értékelem.
2014. aug. 27. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
A felsoroltakon kívűl csomagolhatsz neki rántott húst és fasírtot is. (Hútőben tárolva ehető 2-3 napig.)
2014. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gimi, vagy egyetem?

Ha gimi, akkor a fent említettek, ha egyetem, akkor szerintem ezeket már megtudja venni magának a "gyerek" saját igénye szerint.

Ami jól jön, az otthonról némi lekvár, esetleg befőtt, bevallom töredelmesen nekem egy bödön zsírom is van. :D

Egyetemista vagyok, így ha főzök, akkor tök jól jön mellé a hamisíthatatlan házi befőtt, avagy előfőzött lecsó, amibe csak bele kell ütni néhány tojást és életmentő! (Most van a szezonja és utána következő szezonig eláll üvegben!!) Jól jön, ha pakol anyu tojást, vagy egy kis fagyasztott húst, ilyesmik.


Ha rendes főtt ételre gondolsz, akkor mehet bármi. Tésztafélék, töltött káposzta, töltött paprika, rántott hús (akár fagyasztva, amit csak be kell dobni az olajba, ha azt enne a "gyerek"), rizibizivel, rakott krumpli, stb. Én pl. imádom, ha anyu pakol nekem némi levest. Annak sosem állok neki a koliban (max por levesnek, de az nem olyan), így az kincset ér számomra. Sok minden függ attól is, hogy mit szeret a gyerek, van-e fagyasztó, tud-e főzni.

2014. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez gimi,főzési lehetőség nélkül. Mindenkinek köszönöm,aki segített.
2014. aug. 28. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!